استیک اسید ، که به شکل اصولی اسید اتانوئیک نامیده می شود ، یک ترکیب آلی با فرمول شیمیایی CH3COOH است ( هم چنین به صورت های CH3CO2 یا C2H4O2 نوشته می شود ) . استیک اسید زمانی که تقطیر نمی شود یک مایع بی رنگ است که هم چنین اسید استیک گلاسیال نامیده می شود . سرکه در حجم خود تقریبا 3 تا 9 درصد استیک اسید دارد و در نتیجه این ترکیب آلی جدا از آب جزء اصلی سرکه است . استیک اسید دارای یک مزه ی ترش و بوی تیز مشخص است . جدا از تولید آن به عنوان سرکه ی خانگی ، اساسا تولید آن به عنوان یک پیش ماده برای پلی وینیل استات و استات سلولز است . گرچه این اسید در دسته اسید های ضعیف قرار می گیرد ، نوع غلیظ آن خاصیت خورندگی دارد و می تواند به پوست آسیب وارد کند .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

 

ساختار استیک اسید

استیک اسید دومین اسید ساده در بین کربوکسیلیک اسید ها ( بعد از اسید فرمیک ) است . این اسید به سادگی دو گروه عملکردی کوچک ، یک گروه استیل و یک گروه هیدروکسیل متصل به هم ( AcOH ) دارد ، هم چنین می تواند به آن به چشم یک گروه متیل و گروه کربوکسیل متصل به هم نیز نگاه کرد ، استیک اسید یک معرف شیمیایی و ماده ی شیمیایی صنعتی مهم است که به طور کلی در تولید استات سلولز و فیلم عکاسی و استات پلی وینیل و چسب چوب و هم چنین فیبر ها و الیاف سنتزی استفاده می شود . در خانه ها ، اسید استیک رقیق شده اغلب اوقات به عنوان یک عامل پاک کننده ی رسوبات استفاده می شود . در صنعت غذا ، از استیک اسید به عنوان افزودنی غذا با کد E260 به عنوان یک تعدیل کننده ی میزان اسیدی بودن غذا و به عنوان یک چاشنی ، استفاده می شود . به عنوان یک ماده ی افزودنی به غذا ، استفاده از آن در بسیاری از کشورها از جمله کانادا ، اتحادیه ی اروپا ، ایالات متحده ، استرالیا و نیوزلند ثابت شده است . در بیوشیمی ، گروه استیل ، مشتق شده از استیک اسید ، پایه و اساسی تمامی شکل های زندگی است . زمان اتصال به کوآنزیم A ، نقش مرکزی در متابولیسم کربوهیدرات ها و چربی ها دارد .

میزان تقاضای جهانی برای این ماده شیمیایی در هر سال در حدود 6.5 میلیون تن است که تقریبا 1.5 میلیون تن از طریق بازیافت تولید و مقدار باقی مانده از مواد خام پتروشیمی تولید می شود . همانند با یک معرف شیمیایی ، منابع زیستی استیک اسید تحت توجه هستند ، ولی معمولا به صورت رقابتی نمی باشند . سرکه ، استید استیک رقیق شده است که اغلب اوقات توسط تخمیر و سپس اکسیداسیون اتانول تولید می شود .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی استیک اسید  مرک از کمپانی merck آلمان و نیز استیک اسید  سیگما آلدریچ موجودند

 

قیمت استیک اسید  ؛

برای اطلاع از قیمت اسید استیک می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

 

دیدگاه ها بسته شده است

در صورت نیاز می توانید درخواست تان را

به @tajhizyar2 یا شماره 09120228335 تلگرام نمایید

@tajhizyar2

لینک تلگرام