آلومینا ( Al2O3 ) به علت تنوع و هزینه ی پایین مواد ، کاربرد فراوانی دارد . آلومینا دارای یک نقطه ی ذوب بالا ، سختی زیاد و پایداری شیمیایی خوب است تا به عنوان یک ماده ی خوب به منظور تحمل دما های بالا و خوردگی شیمیایی به کار گرفته  شود . بوته آلومینا یا بوته آلومینایی در اندازه و شکل های زیادی دیده می شود .

به چه علت محصولات آلومینا را باید انتخاب کنید ؟

محصولات آلومینا با خلوص بالا می توانند تحت شرایط کاهنده ، راکد یا بالای خلاء ، دمای بسیار بالایی را تحمل کنند . آن ها تحت دما های بالا مقاومت شیمیایی خوبی از خود نشان می دهند و مقاومت عالی در برابر خوردگی و فرسودگی دارند و یکی از این محصولات بوته آلومینا است .

بالاترین دمایی که 99.6 درصد محصولات آلومینا می توانند تحمل کنند چه دما هایی است ؟

محصولات آلومینا می توانند تا 1750 درجه ی سانتی گراد را تحمل کنند .

چرا باید زمان استفاده از محصولات آلومینا دقت داشته باشیم ؟

  • محصولات آلومینا شکننده هستند . لطفا با دقت آن ها را حمل کنید و جلوی برخورد و شکستگی در حین از بسته در آوردن ، حمل و نقل ، جا به جا کردن و تمیز کردن را بگیرید .
  • قبل از استفاده از محصولات آلومینا وجود ترک های ریز را بررسی کنید . محصولاتی که دارای ترک های ریز باشند را نباید استفاده کرد .
  • محصولات آلومینا را باید قبل از استفاده به طور کامل خشک کرد . اگر خیس شوند ، اجازه دهید بوته یا لوله قبل از استفاده از آن ها به صورت طبیعی خشک شوند . اگر بوته های آلومینا توسط قرار دادن در یک درایر یا آون خشک می شوند ، مطمئن شوید که فرآیند خشک شدن روند آهسته ای دارد .
  • در بوته آلومینا مواد زیادی را بار گذاری نکنید ، چون این امر می تواند احتمال گرم شدن غیر یکنواخت را بالا ببرد .
  • بوته های آلومینا نسبت به شوک حرارتی حساس هستند . سعی کنید که کوره را به آهستگی گرم کنید . مقدار گرم کردن در دمای 150 درجه ی سانتی گراد در هر ساعت برای 1 تا 1.5 ساعت اول پیشنهاد می شود تا بوته ها بتوانند به صورت یکنواخت گرم شوند تا تاثیر شوک حرارتی کاهش پیدا کند . معمولا افزایش تا مقدار بالایی از دما تا 3 ساعت طول می کشد .
  • دما را هر چه می توانید آهسته تر پایین بیاورید . سرعت خنک کردن اغلب اوقات برابر با نصف سرعت حرارت دادن است . اگر امکان پذیر است به صورت پی در پی کوره را حرارت دهید تا بوته را داغ نگه دارید . اگر قصد بیرون آوردن بوته ها از کوره و بردن به دمای اتاق یا ریختن مواد ذوب شده در آن را در ظرف دیگری دارید ، سعی کنید تا هر چه می شود این کار ها سریع تر صورت گیرد .
  • از تماس محصولات گرم شده ی آلومینا با یک سطح سرد جلوگیری کنید . از مواد عایق به منظور پشتیبانی از بوته های آلومینا استفاده کنید .
  • بوته آلومینا را نباید توسط مشعل یا کوره هایی که نمی توانند سرعت تغییر دما را کنترل کنند ، گرم کرد . حرارت دادن به صورت غیر یکنواخت می تواند باعث ترک خوردن بوته شود .

خصوصیات بوته آلومینا :

1-     خلوص بالا : Al2O3> 99% ، مقاومت خوب نسبت به خوردگی شیمیایی

2-     تحمل خوب دما ، استفاده ی طولانی مدت در دمای 1600 درجه ی سانتی گراد ، کوتاه مدت در 1800 درجه ی سانتی گراد

3-     مقاومت خوب در برابر شوک سریع حرارتی ، به آسانی از شدت گرما منفجر نمی شود

4-     ریخته گری دوغابی با تراکم بالا

شیوه ی عمومی تمیز کردن بوته آلومینا :

1)     به جوش آوردن آب : برای یک مدت طولانی و کافی بوته را در آب جوش قرار دهید تا نا خالصی های حلال حذف شود ;

2)     تمیز کردن توسط اسید : برای یک مدت طولانی ( به عنوان مثال 24 ساعت ) در اسید نیتریک بوته را غوطه ور کنید ، سپس آن را چندین بار آب بکشید . هدف این مرحله تبدیل نا خالصی های غیر حلال به نیترات های حلال است .

3)     عملیات حرارتی : بعد از خشک کردن ، به مدت 6 ساعت در یک کوره ی با دمای بالا تا 800 درجه ی سلسیوس گرما دهید ( به یاد داشته باشید که سرعت گرم و خنک کردن بایستی آهسته باشد ) . هدف این مرحله حذف نیترات های مقدار کم ( تجزیه ی حرارتی ) است .

قیمت بوته آلومینا  ؛

برای اطلاع از قیمت بوته آلومینایی  می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

 

دیدگاه ها بسته شده است

در صورت نیاز می توانید درخواست تان را

به @tajhizyar2 یا شماره 09120228335 تلگرام نمایید

@tajhizyar2

لینک تلگرام