آمونیاک یا azane ترکیبی از نیتروژن و هیدروژن با فرمول NH3 است . این ماده یک گاز بی رنگ با بوی تیز واضحی است . این ترکیب به شکل بارزی در نیاز های تغذیه ای ارگانیسم های زمینی سهیم است که این امر به واسطه ی استفاده از آن به عنوان یک پیش ماده برای غذا و کود ها است . این ترکیب شیمیایی ، یا به صورت مستقیم یا غیر مستقیم ، هم چنین یک بخش ساختمانی ( در ساختار آن ها نقش دارد ) برای سنتز بسیاری از دارو ها است و از آن در بسیاری از محصولات تمیز کننده ی تجاری استفاده می شود . گرچه وجود آن

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

در طبیعت متداول است و استفاده ی زیادی از آن می شود ، ولی شکل غلیظ شده ی این ترکیب خود هم خطرناک و هم سوزش آور است .
تولید صنعتی جهانی آمونیاک در سال 2014 به مقدار 176 میلیون تن بوده که به نسبت تولید صنعتی جهانی آن در سال 2006 که 152 میلیون تن بوده است ، 16 درصد افزایش داشته است .
NH3 در دمای −33.34 °C (−28.012 °F ) در فشار یک اتمسفر جوش آورده می شود ، بنابراین این مایع باید تحت فشار یا دمای کم ذخیره شود . نوع مصرف خانگی این ماده یا هیدروکسید آمونیوم یک محلول NH3 در آب است . غلظت چنین محلول هایی در واحد های مقیاس بومه اندازه گیری می شود ، به نحوی که آمونیاک دارای 26 درجه بومه ( حدود 30 درصد ( بر حسب وزن ) آمونیاک در دمای 15.5 درجه ی سانتی گراد یا 59.9 درجه ی فارنهایت ) محصول تجاری متداول با غلظت بالا است .
کشف و مشخص سازی
این قسمت در رابطه با کشف در آزمایشگاه است . برای کشف در نجوم بخش مربوط به ستاره شناسی را مشاهده کنید .

آمونیاک در محلول

آمونیاک و نمک های آمونیوم را می توان به سادگی ، در مقادیر بسیار اندک ، با اضافه کردن محلول نسلر کشف کرد که یک رنگ متمایز زرد رنگ در حضور حداقل مقدار آمونیاک یا نمک های آمونیوم ظاهر می شود . مقدار این ماده در نمک های آمونیوم را می توان از نظر کمی با تقطیر نمک ها با هیدروکسید پتاسیوم یا سدیم تخمین زد ، به نحوی که آمونیاک ظاهر شده در یک حجم مشخص از سولفوریک اسید استاندارد جذب شده و سپس مقدار بیش از حد اسید به صورت حجمی مشخص می شود ، یا این که این ماده ممکن است در اسید هیدروکلریک جذب شود و بنابراین کلرید آمونیوم رسوب شیمیایی در غالب آمونیوم هگزا کلرو پلاتینات ، (NH4)2PtCl6 ، را شکل دهد .

آمونیاک گازی

چوب های گوگردی ( Sulfur sticks ) به منظور کشف نشتی های اندک در سیستم های منجمد سازی نوع صنعتی این ترکیب سوزانده می شوند . مقادیر بیشتر را می توان با گرم کردن نمک ها با یک قلیای سوزش آور یا با آهک خام کشف کرد ، به نحوی که بوی مشخص آمونیاک فورا ظاهر می شود . آمونیاک یک محرک است و با افزایش غلظت میزان سوزش آن افزایش پیدا می کند به نحوی که حد در معرض گذاری مجاز با آن 25 ppm است و بالای 500 ppm کشنده محسوب می شود . غلظت های بالاتر آن می توانند به سختی توسط آشکار ساز های سنتی کشف شوند ، در نتیجه نوع آشکار ساز طبق میزان حساسیت مورد انتظار انتخاب می شود ( به عنوان مثال نیمه هادی ، کاتالیزوری ، الکترو شیمیایی ) . حسگر های هولوگرافیک برای کشف غلظت هایی تا حداکثر 12.5 درصد در حجم پیشنهاد شده اند .

نیتروژن آمونیاکی ( NH3-N )

نیتروژن آمونیاکی ( NH3-N ) تدبیری است که به صورت متداول به منظور تست مقدار یون های آمونیوم ، که به صورت طبیعی از آمونیاک نتیجه گرفته می شود و به آمونیاک از طریق فرآیند های آلی بر می گردد ، در آب یا مایعات فاضلابی استفاده می شود . از آن به شکل اساسی به منظور تعیین کمیت مقادیر آمونیاک در تصفیه آب و سیستم های خالص سازی آب به کار گرفته می شود . اندازه گیری این امر در غالب واحد های میلی گرم / لیتر ( میلی گرم به ازای هر لیتر ) صورت می گیرد .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی آمونیاک مرک از کمپانی merck آلمان و نیز آمونیاک سیگما آلدریچ موجودند

قیمت آمونیاک ؛

برای اطلاع از قیمت آمونیاک می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است

در صورت نیاز می توانید درخواست تان را

به @tajhizyar2 یا شماره 09120228335 تلگرام نمایید

@tajhizyar2

لینک تلگرام