کادمیوم یا کادمیم عنصری شیمیایی با نماد حروفی Cd و عدد اتمی 48 است . این فلز طبیعی سفید – آبی رنگ نرم از دیدگاه شیمیایی همانند با دو فلز پایدار دیگر در گروه 12 ، یعنی روی و جیوه است . مشابه با روی ، کادمیوم حالت اکسیداسیون +2 را در تعداد غالب ترکیبات خود ترجیح می دهد و مثل جیوه دارای نقطه ی ذوب پایین در مقایسه با فلزات انتقالی است . کادمیوم و هم جنس های آن همواره به چشم فلزات انتقالی نگریسته نمی شوند ، که در این حالت آن ها دارای پوسته های الکترونی d یا f اندکی پر شده در حالت های عنصری یا اکسیداسیون معمولی نمی باشند . میانگین غلظت کادمیوم در پوسته زمین بین 0.1 و 0.5 قسمت در میلیون است .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

کاربرد های آزمایشگاهی کادمیم

لیزر های هلیومی – کادمیمی منبع معمولی از نور لیزر ماورای بنفش – آبی هستند . عملکرد ها آن ها در محدوده ی طیفی 325 یا 422 است و در میکروسکوپی فلورسانس و آزمایش های گوناگون آزمایشگاهی به کار گرفته می شوند . نقاط کوانتومی سلنید کادمیم لومینسانس روشنی به دنبال تحریک با UV  به عنوان نمونه ( لیزر هلیوم – کادمیم ) گسیل می کنند . رنگ این لومینسانس امکان دارد سبز رنگ ، زرد رنگ یا قرمز باشد که وابسته به اندازه ی ذره است . محلول های کولوئیدی این ذرات به منظور تصویر یابی بافت های زیستی و محلول هایی با یک میکروسکوپ فلورسانس به کار گرفته می شوند  .

این عنصر قسمتی از برخی از ترکیات نیمه هادی است ، همانند با سولفید کادمیوم ، سلنید کادمیم و تلورید کادمیم که از آن ها می شود به منظور آشکار سازی نور یا سلول های خورشیدی استفاده کرد . HgCdTe به نور مادون قرمز حساسیت دارد و در نتیجه امکان این وجود دارد به عنوان یک آشکار ساز مادون قرمز یا سوئیچی به عنوان نمونه در دستگاه های کنترل از راه دور به کار گرفته شود  .

در حوزه ی زیست مولکولی ، از این عنصر برای انسداد کانال های کلسیم وابسته به ولتاژ از ریزش یون های کلیسم ، و هم چنین در تحقیقات هیپوکسی به منظور تحریک کردن تنزل وابسته به پروتئازوم Hif-1α استفاده می شود  .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی کادمیم  مرک از کمپانی merck آلمان و نیز کادمیم  سیگما آلدریچ موجودند

 

قیمت کادمیم  ؛

برای اطلاع از قیمت کادمیوم  می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است

در صورت نیاز می توانید درخواست تان را

به @tajhizyar2 یا شماره 09120228335 تلگرام نمایید

@tajhizyar2

لینک تلگرام