کلسیم کلرید در تعریف ترکیبات غیر آلی با فرمول شیمیایی CaCl2(H2O)x محسوب می شوند که در آن x برابر با 0, 1, 2, 4 و 6 است . تمامی این نمک ها حلالیت بالایی در آب دارند . آن ها به شکل کلی برای یخ زدایی و کنترل گرد و غبار به کار گرفته می شود . به علت این که این نمک غیر آبی رطوبت دوست است ، از آن در قالب یک دسی کانت استفاده می شود .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

کاربرد کلسیم کلرید

اعمال مرتبط با خشک کردن و استفاده در آزمایشگاه

لوله های خشک کننده به شکل متداولی با کلرید کلسیم انباشته می شوند . کلپ ( kelp یک نوع گیاه دریایی ) با کلسیم کلرید برای ایجاد کربنات سدیم خشک می شود . کلرید کلسیم غیر آبی به وسیله ی سازمان غذا و داروی آمریکا برای مطمئن شدن از خشکی محتوای بسته های پستی مورد تایید قرار گرفته است .

پزشکی

کلرید کلسیم به منظور درمان سوختگی های اسیدی هیدروفلوریک داخلی تزریق می شود . آن را می شود برای درمان عارضه ی وجود بیش از حد منیزیم در بدن استفاده کرد . تزریق کلسیم کلرید می تواند سمیت قلبی را همان طور که به وسیله ی الکترو کاردیوگرام اندازه گیری می شود ، مورد حمله قرار دهد . کلسیم کلرید می تواند ماهیچه ی قلبی را در برابر سطوح بالای خطرناک پتاسیم سرم در هایپر کالمی مورد محافظت قرار دهد . کلرید کلسیم را می شود برای درمان سریع سمیت مسدود کننده ی کانال کلسیم ، اثرات جانبی دارو هایی نظیر دیلتیازم ، استفاده کرد و سبب می شود جلوی حملات بالقوه ی قلبی گرفته شود .

کلید کلسیم غیر آبی در تغییر شکل ژنتیکی سلولی ها به وسیله ی افزایش نفوذ پذیری غشاء ، تحریک شایستگی برای جذب DNA ( اجازه می دهد که قطعات DNA آسان تر به سلول وارد شوند ) به کار گرفته می شود .

خطرات

کلرید کلسیم می تواند سبب آزردگی پوست به واسطه ی جذب رطوبت آن شود . حل شدن کلسیم کلرید جامد در فرآیندی گرماده صورت می گیرد و اگر خورده شود می تواند سبب سوختن دهان و مری شود .

خوردن محلول های غلیظ محصولات جامد ممکن است سبب آزردگی یا زخم مسیر معده روده شود .

مصرف کلرید کلسیم می تواند باعث بروز هایپر کالمی شود .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی کلسیم کلرید مرک از کمپانی merck آلمان و نیز کلسیم کلرید سیگما آلدریچ موجودند

قیمت کلسیم کلرید ؛

برای اطلاع از قیمت کلرید کلسیم می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند .

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است

در صورت نیاز می توانید درخواست تان را

به @tajhizyar2 یا شماره 09120228335 تلگرام نمایید

@tajhizyar2

لینک تلگرام