هاون چینی دسته دار دستگاهی می باشد که از دوران گذشته به منظور مهیا سازی ذرات یا مواد با استفاده از عمل خرد کردن و کوبیدن آن ها به منظور شکل دادن یک خمیر یا پودر ریز ، به کار گرفته می شده است . هاون عبارت از یک کاسه می باشد که معمولا جنس آن از چوب سخت ، چینی یا سنگ می باشد . دسته ی هاون یک شیء چماقی شکل سنگین است که بخش انتهایی آن به منظور خرد کردن و کوبیدن به کار گرفته می شود . موادی که بایستی کوبیده شوند در هاون قرار داده می شوند و توسط دسته ی هاون کوبیده ، خرد یا مخلوط می شوند .

برای موارد کاربردی دارو شناسی ، هاون و سر دسته ی هاون معمولا از پورسلین ساخته شده در حالی که دسته ی هاون جنسی از چوب دارد .

هاون چینی دسته دار را می شود در صنعت دارو نیز به منظور خرد کردن قرص ها برای بالا بردن سرعت جذب ، زمان جذب یا به منظور مهیا سازی آن ها برای عمل فرو بردن به کار برد .

در آزمایشگاه یک هاون چینی دسته دار اکثر اوقات برای خرد کردن و ترکیب مواد با یک دیگر به کار گرفته می شود این امر هنگام انجام آزمایش ها و تست های شیمیایی می تواند مفید به شمار آید .

از هاون چینی دسته دار هم چنین در آزمایشگاه های دارویی به منظور خرد کردن مواد پزشکی به دسته های پودری شکل و کوچکتر استفاده می شود که مصرف آن ها با سهولت بیشتر می باشد . این کاهش در مقدار اندازه ی ذرات مواد و فرآیند به اسم سایش یا خرد سازی شناخته می شود .

مواد به کار برده شده در ساخت یک هاون چینی و دسته آن با هم متفاوت می باشند . هاون چینی دسته دار بایستی ساختاری محکم باشد ولی نه تا حدی که موادی که خرد می شوند صدمه ببینند .

جنسی هاون و دسته ی آن معمولا از بین موارد زیر می باشد

  • چوب
  • چینی
  • پورسلین
  • شیشه
  • فلز

در دنیای مدرن امروزی هم چنین دیده می شود که هاون خرده کننده ی خودکار ساخته می شود که برای استفاده ی آزمایشگاهی به خصوص ساخته شده است . دلیل ساخت آن عدم پایداری در چیزی به شمار می رود که به دنبال کوبیدن دستی به وجود می آید . شکل خودکار این ابزار به قیمت مجموعه ی آزمایشگاهی می افزاید از این جهت که به دانشمندان این اجازه را می دهد که زمان و شدت کوبیدن را بر اساس میل خود تغییر دهند . استفاده از این هاون نیز باعث می شود به شکل بارزی در تلاش صورت گرفته و زمان صرفه جویی شود و هم چنین سبب می شود نتایجی فراهم شود که پایدار تر و قابل مصرف تر به شمار آیند .

 

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است

در صورت نیاز می توانید درخواست تان را

به @tajhizyar2 یا شماره 09120228335 تلگرام نمایید

@tajhizyar2

لینک تلگرام