استفاده از شیشه قطره چکان در محیط آزمایشگاه برای آزاد سازی مایعات در واحدی از یک قطره به صورت چکاندن آن ها می ‎باشد . در آزمایشگاه ، شیشه قطره چکان به منظور نگه داری مواد شیمیایی آزمایشگاهی و معرف های مختلف و ریختن آن ها استفاده می‎ شوند و آن ها می توانند جایگزینی برای پیپت ها باشند . استفاده از آن ها در خانه به شکل ظرفی متداول به منظور نگه داری روغن های ضروری می باشد که به منظور ریختن محلول هایی نظیر محلول های دارویی یا عطر به کار گرفته می شوند .

انواع شیشه قطره چکان

شیشه ‎ قطره چکان در اشکال و اندازه های گوناگون دیده می شود و می تواند دارای سری ساده باشد یا داخل آن قطره چکانی با سر های گوناگون باشد که به صورت محکمی در جای خود محکم شده است و با چکاندن آن مایع به بیرون راه یابد . احتمال این نیز وجود دارد که انواع دیگر شیشه قطره چکان دارای یک سر پیچی به همراه قطره چکانی در خود باشند تا مانع شکل گیری عمل تبخیر و خوردگی شود . امکان این وجود دارد که سر های قطره چکان قابل برداشتن باشند تا کمک به دوباره پر شدن آن ها کند . شیشه قطره چکان جنسی از پلاستیک همانند با پلی اتیلن کم تراکم ( LDPE ) می تواند داشته باشد تا کار با آن دقیق و جنس محکمی داشته باشد یا ممکن است جنس آن از شیشه باشد نظیر شیشه ی سودا آهکی تا نسبت به گرما ، بخار و گاز استقامت به همراه ساختاری محکمی داشته باشد . رنگ این شیشه ها ممکن است به رنگ آبی یا کهربایی باشد تا مواد شیمیایی حساس به نور را محافظت کنند یا این که شفاف بوده تا امکان بررسی مایع با چشم باشد یا نیمه شفاف تا فیلتراسیون نوری کاهش یافته و با این حال هنوز امکان دیدن محتویات درون شیشه ‎ی قطره چکان وجود داشته باشد . طراحی این شیشه ها معمولا به شکل لبه گرد می باشد که برای کار های مختلفی که نیاز به نگه داری از مایع دارند ، امکان استفاده از آن ها وجود داشته و در صورت نیاز به استریل شدن امکان قرار دادن آن ها در اتوکلاو باشد .

شیشه قطره چکان که اغلب اوقات ساخت آن ها بر پایه ی استاندارد های ASTM و USP می باشد را می شود به شکل کلی برای راحتی کار و به مقرون به صرفه بودن هزینه ها خریداری کرد . شیشه قطره چکان به منظور معلق سازی مایعات در واحد یک قطره استفاده می شود و معمولا در مجموعه های آزمایشگاهی تحقیقاتی ، پزشکی و صنعتی علاوه بر مجموعه های خانگی ، بالینی و آموزشی دیده می شوند .

 

 

دیدگاه ها بسته شده است

در صورت نیاز می توانید درخواست تان را

به @tajhizyar2 یا شماره 09120228335 تلگرام نمایید

@tajhizyar2

لینک تلگرام