الکترولیت ماده ای است که یک محلول هدایت الکتریکی در زمان حل شدن در یک حلال قطبی ، به عنوان مثال آب ، ایجاد می کند . الکترولیت حل شده به کاتیون و آنیون ها جدا می شود که به صورت یک نواخت در بین حلال پخش می شود . از نظر الکتریکی ، چنین محلولی خنثی است . اگر یک پتانسیل الکتریکی ( ولتاژ ) بر روی چنین محلولی به کار گرفته شود ، کاتیون های این محلول به الکترودی کشیده می شوند که دارای بیشترین مقدار الکترون ها است ، در حالی که آنیون ها به سمت الکترودی می روند که مقدار کمی از الکترون ها را دارد . حرکت کاتیون ها و آنیون ها در جهات مخالف در محلول به یک جریان می رسد . این امر شامل نمک های حلال ، اسید ها و باز ها می شود . بعضی از گاز ها نظیر کلرید هیدروژن ، تحت شرایط دمایی بالا یا فشار کم می توانند نقش مشابهی را داشته باشند .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

 

کاربرد های الکترولیت

محلول های این ماده می توانند هم چنین از تجزیه بعضی از پلیمر های زیستی ( به عنوان مثال پلی پپتید ها ، DNA ) و پلیمر های سنتزی ( به عنوان مثال پلي استيرن سولفونات ) ایجاد شوند که به اصطلاح پلی الکترولیتها نامیده می شوند که حاوی گروه های عملکردی باردار هستند . یک ماده ای که به یون ها در محلول تجزیه می شود ظرفیت لازم برای هدایت الکتریسیته را به دست می آورد . سدیم ، پتاسیوم ، کلرید ، کلسیم و فسفات نمونه الکترولیت هایی هستند که به صورت غیر رسمی به عنوان lytes شناخته می شوند .

در پزشکی جایگزینی الکترولیتی زمانی که بیمار برای مدت طولانی استفراغ کرده یا اسهال بوده است و به عنوان یک پاسخ در قبال فعالیت ورزشی شدید نیاز است . محلول های تجاری الکترولیت به چشم می خورند ، به ویژه برای کودکان بیمار و ورزشکاران ( نوشیدنی های ورزشی ) . نظارت بر الکترولیت در درمان بی اشتهایی و بولیمیا مهم است .

زمانی که الکترود ها در چنین محلولی قرار داده شده و ولتاژ به کار گرفته می شود ، محلول مورد نظر به هدایت الکتریسیته خواهد پرداخت . الکترون های تنها نمی توانند از میان آن عبور کنند ، در عوض یک واکنش شیمیایی در کاتد ، با مصرف الکترون ها از آند ، رخ می دهد . واکنش دیگری در آند رخ می دهد که الکترون هایی تولید می کند که در نهایت به کاتد انتقال داده می شوند . در نتیجه ، یک ابر با بار منفی در الکترولیت در اطراف کاتد شکل می گیرد ، و یک بار مثبت اطرف آند توسعه می یابد . یون ها در الکترولیت این بار ها را خنثی می کنند ، تا الکترون ها این امکان را داشته باشند که به جریان یافتن ادامه دهند و واکنش ها ادامه یابد .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی الکترولیت  مرک از کمپانی merck آلمان و نیز الکترولیت  سیگما آلدریچ موجودند

 

قیمت الکترولیت  ؛

برای اطلاع از قیمت الکترولیت می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است

در صورت نیاز می توانید درخواست تان را

به @tajhizyar2 یا شماره 09120228335 تلگرام نمایید

@tajhizyar2

لینک تلگرام