سرنگ آزمایشگاهی ساختار پمپ مانند ساده ای می باشد که از یک پیستون شکل گرفته که به شکل محکمی درون یک لوله جا گرفته است . این پیستون را می شود به سمت بیرون کشید و به داخل یک لوله ی استوانه ای ( بدنه ی سوزن ) فرو کرد ، که به واسطه ی آن به سرنگ آزمایشگاهی این امکان را می دهد که یک ماده ی گازی یا مایع را از بین یک روزنه در انتهای باز لوله به محیط بیرون ریخته یا به داخل بکشد . انتهای باز سرنگ آزمایشگاهی امکان دارد با یک سوزن تزریق زیر پوستی یا لوله جفت و جور شود تا کمک به هدایت جریان به درون و خارج لوله ی استوانه ای شود . سرنگ ها معمولا در ارتباط با مواردی همچون تزریق ، قرار دادن دارو های درون وریدی به داخل جریان خون ، استفاده از ترکیباتی همانند با چسب یا چرب کننده و اندازه گرفتن مایعات ، به کار گرفته می شوند .

استفاده از سرنگ های تزریقی درون وریدی یک بار مصرف پزشکی معمولا در محیط های آزمایشگاهی تحقیقاتی به علت راحتی و کم هزینه بودن آن ها ، می باشد . کاربرد دیگر آن ها استفاده از نوک سوزن به منظور اضافه کردن مایعات به فضا های بسیار محدود ، همانند با شستن برخی از دستگاه های علمی ، می باشد . بعضی از اوقات از آن ها به منظور اندازه گیری و انتقال حلال ها و معرف ها هنگامی که نیاز به دقت بالایی نیست ، استفاده می شود .

قسمت های مهم و اصلی یک سرنگ آزمایشگاهی عبارت می باشند از بدنه ی سوزن ، پیستون و نوک سوزن . بدنه ی سوزن عبارت از لوله ای است که انتهای آن باز بوده و به صورت یک نوک تو خالی در انتهای دیگر باریک می شود . پیستون عبارت از میله ای پیستونی شکل می باشد که در قسمت راس اندکی ساختار مخروطی شکل به خود می گیرد که داخل بدنه ی سرنگ آزمایشگاهی فرو می رود . نوک سرنگ آزمایشگاهی سبب می شود برای سوزن یک نوع نقطه ی اتصالی شکل گیرد . حجم محلول مایع داخل یک سوزن به وسیله ی خطوط مدرج روی بدنه ی سوزن معین می شود . خطوط مدرج ممکن است به واحد میلی لیتر یا کسری از میلی تر باشند ، که بستگی به ظرفیت سرنگ دارد . هر چه ظرفیت بیشتر باشد ، فاصله ی بین خطوط مدرج نیز زیادتر می باشد .

سرنگ ها در اندازه ای مختلف به چشم می خورند از 1 تا 60 میلی لیتر . در قالب یک قانون ، سرنگ آزمایشگاهی را بایستی مد نظر داشته باشید که ظرفیت آن از حجمی که بایستی اندازه گیری شود بالاتر باشد . به عنوان نمونه ، سرنگی با ظرفیت 3 میلی لیتر را بایستی برای اندازه گیری 2.3 میلی لیتر استفاده کرد یا یک سرنگ 5 میلی لیتری به منظور اندازه گیری 3.8 میلی لیتر . سرنگ ها را نبایستی به اندازه ی تمامی ظرفیت شان پر کرد به این خاطر که امکان بیرون کشیدن پیستون از جای خود به راحتی وجود داشته باشد .

 

قیمت سرنگ آزمایشگاهی ؛

برای اطلاع از قیمت سرنگ آزمایشگاهی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

 

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است

در صورت نیاز می توانید درخواست تان را

به @tajhizyar2 یا شماره 09120228335 تلگرام نمایید

@tajhizyar2

لینک تلگرام