استون آزمایشگاهی ( به صورت اصولی پروپانون نامیده می شود ) یک ترکیب آلی با فرمول شیمیایی (CH3)2CO است . این ترکیب بی رنگ ، فرار ، مایعی اشتعال پذیر و ساده ترین نوع کتون است .

 

کاتالوگِ مواد شیمیایی مرک

 

استون با آب مخلوط پذیر است و به عنوان یک حلال مهم به کار گرفته می شود ، به طور معمول به منظور پاک کردن چیز های مختلف در آزمایشگاه . حدود 6.7 میلیون تن استون در سراسر جهان در سال 2010 به طور کلی به منظور استفاده به عنوان یک حلال و تولید متیل متاکریلات و بیسفنول ای ( bisphenol A )  ، تولید شده است . کاربرد های آشنای آن در محیط خانگی به عنوان یک ترکیب فعال در پاک کردن لاک ناخن و یک تینر رنگ است .

استون در بدن انسان از طریق فرآیند های نرمال متابولیک تولید و خارج می شود . استون به طور معمول در خون و ادرار وجود دارد . افراد دیابتی آن را در مقادیر بیشتری تولید می کنند . تست های سمیت تولید و مثلی نشان می دهند که استون پتانسیل کمی برای ایجاد مشکلات تولید و مثلی است . زنان باردار ، مادران شیرده و کودکان سطوح بالاتری از استون در بدن خود دارند . رژیم های غذایی کتوژنیک که در بدن میزان استون را بالا می برند به منظور مقابله با حملات صرع در کودکان و نوزادانی که از صرع مقاوم به درمان رنج می برند ، استفاده می شوند .

استون آزمایشگاهی

استون آزمایشگاهی به عنوان یک حلال قطبی ، آپروتیک در طیفی از واکنش های آلی ، نظیر واکنش های  استفاده می شود . استفاده از حلال استون برای اکسیداسیون جونز ( Jones Oxidation ) مهم است . یک آزئوتروپ با آب تشکیل نمی دهد . استون یک حلال متداول برای شستشوی شیشه آلات آزمایشگاهی به علت هزینه ی کم و فرار بودن آن است . بر خلاف استفاده ی متداول از آن به عنوان یک عامل خشک کننده فرض شده ، استون به استثنای رقیق سازی انبوه در این زمینه موثر نیست . استون را می توان با یخ خشک تا دمای −78 °C بدون یخ زدن خنک کرد ، حمام های یخ خشک / استون به طور متداول به منظور انجام واکنش ها در دما های پایین استفاده می شوند .

استون تحت نور ماورای بنفش فلورسانت است و بخار آن را می توان به عنوان یک دنبال کننده ی فلورسانت در آزمایش های جریان مایع استفاده کرد .

استفاده های پزشکی و آرایشی استون

استون در طیف وسیعی از کاربرد های آرایشی و پزشکی استفاده می شود و هم چنین به عنوان یک ترکیب در مواد افزودنی غذایی و بسته بندی غذا استفاده می شود . متخصصین پوست از استون با الکل برای درمان آکنه به منظور پوست اندازی پوست خشک استفاده می کنند .

استون به صورت متداول در پوست اندازی شیمیایی استفاده می شود . معرف های متداول استفاده شده امروزی برای پوست انداز های شیمیایی عبارتند از آکریلیک اسید ، اسید گلیکولیک ، اسید سالیسلیک 30 درصد در اتانول و اسید تری کلرواستیک ( TCA ) . قبل از پوست اندازی شیمیایی ، پوست تمیز می شود و چربی اضافی در فرآیندی به اسم چربی زدایی حذف می شود . استون ، Septisol ، یا ترکیبی از این معرف ها معمولا در این فرآیند استفاده می شوند .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی استون آزمایشگاهی مرک از کمپانی merck آلمان و نیز استون آزمایشگاهی سیگما آلدریچ موجودند

 

قیمت استون آزمایشگاهی ؛

برای اطلاع از قیمت استون آزمایشگاهی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است