در شیمی ، الکل یک ترکیب آلی است که در آن گروه عملکردی هیدروکسیل ( -OH ) به یک اتم کربن اشباع شده متصل است . اصطلاح الکل اصلالتا اشاره به اتانول الکل ( الکل اتیل ) ، الکل شایع در نوشیدنی های الکلی ، دارد . پسوند –ol در نام شیمیایی  IUPAC تمامی موادی که در آن ها گروه هیدروکسیل گروه عملکردی با بالاترین سطح اولویت است ، ظاهر می شود ، از طرف دیگر در موادی که یک گروه با اولویت بالاتر به چشم می خورد پیشوند هیدروکسی- در نام اتحادیه ی بین المللی شیمی کاربردی و محض ( IUPAC ) ظاهر خواهد شد .

مسیر های زیستی

اتانول توسط تخمیر با به کار گیری گلوکز تولید شده از قند ناشی از هیدرولیز نشاسته ، در حضور مخمر و دمایی کمتر از 37 درجه ی سانتی گراد به دست آورده می شود . به عنوان مثال ، چنین فرآیندی ممکن است توسط آنزیم اینورتاز با تبدیل ساکروز به گلوکز و فراکتوز ، سپس توسط آنزیم زیماز با تبدیل گلوکز به اتانول ( و دی اکسید کربن ) پیش برده شود .

چندین باکتری بی خطر در روده از تخمیر به عنوان شکلی از متابولیسم بی هوازی استفاده می کنند . این فرآیند متابولیکی به عنوان یک محصول زائد اتانول تولید می کند ، درست نظیر تنفس هوازی که دی اکسید کربن و آب تولید می کند . بنابراین ، بدن انسان ها مقداری الکل دارد که به صورت داخلی توسط این باکتری ها تولید می شود . در موارد نادر ، چنین امری می تواند آن قدر باشد که باعث بروز ” سندروم مستی خود به خودی ”  ( auto-brewery syndrome ) شود که در آن مقادیر مست کننده ای از الکل تولید می شود .

سنتز آزمایشگاهی الکل آزمایشگاهی

چندین روش به منظور آماده سازی الکل ها در آزمایشگاه به چشم می خورند .

جایگزینی

آلکیل هالید ها با NaOh یا KOH آبی برای تولید الکل ها در جایگزینی آلیفاتیک نوکلئوفیک واکنش می دهند . ( آلکیل هالید های ثانویه و به خصوص ثالث در عوض به حذف محصول می پردازند ) . معرف های گرینیارد با گروه های کربونیل واکنش می دهند تا الکل های ثانویه و ثالث شکل گیرند . واکنش های مرتبط واکنش باربیر و واکنش نوزاکی – هیاما هستند .

کاهش

آلدهید ها یا کتون ها با سدیم بوروهیدرید یا لیتیم آلومینیوم هیدرید کاهش می یابند . کاهش دیگر توسط آلومینیوم ایزو پروپیلات ها عبارت است از کاهش Meerwein-Ponndorf-Verley . هیدروژنه کردن غیر متقارن نویوری (Noyori asymmetric hydrogenation ) کاهش غیر متقارن بتا کتو استر ها است .

هیدرولیز

آلکن ها در یک واکنش هیدراسیون کاتالیز شده ی اسیدی با استفاده از سولفوریک اسید غلیظ شده به عنوان کاتالیزور درگیر می شوند که معمولا باعث تولید الکل های ثانویه و ثالث می شود . اکسیداسیون – هیدرو بوردار کردن و کاهش – اکسی مرکوردار شدن آلکن ها در سنتز آلی امری قابل اطمینان تر است . آلکن ها با NBS و آب در واکنش تولید هالو هیدرین واکنش می دهند . آمین ها می توانند به نمک های دیازونیوم تبدیل شده که سپس هیدرولیز می شوند .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی الکل آزمایشگاهی مرک از کمپانی merck آلمان و نیز الکل آزمایشگاهی سیگما آلدریچ موجودند

قیمت الکل آزمایشگاهی ؛

برای اطلاع از قیمت الکل آزمایشگاهی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

 

دیدگاه ها بسته شده است