متانول ، که هم چنین با نام های متیل الکل ، الکل چوب ، نفتای چوب ، متیل هیدرات نامیده می شود یک ماده ی شیمیایی با فرمول CH3OH است . متانول نام ” الکل چوب ” را به این دلیل به دست آورده است که در گذشته به عنوان یک محصول فرعی تقطیر نابود کننده ی چوب به دست آورده می شده است . امروزه ، متانول صنعتی در یک فرآیند کاتالیزوری مستقیما از مونو اکسید کربن ، دی اکسید کربن و هیدروژن به دست آورده می شود .

متانول ساده ترین نوع الکل است به نحوی که تنها یک گروه متیلی در اتصال با یک گروه هیدروکسیل دارد . مایعی سبک ، فرار ، بدون رنگ و اشتعال پذیر با یک بوی متمایز است که بسیار مشابه با بوی اتانول ( الکل نوشیدنی ) می باشد . گرچه ، بر خلاف اتانول ، متانول بسیار سمی است و اصلا مناسب مصرف نیست . در دمای اتاق ، متانول یک مایع قطبی است و به عنوان ضد یخ ، حلال ، سوخت و هم چنین یک عامل دناتوره کننده برای اتانول استفاده می شود . از آن هم چنین برای تولید بیو دیزل ( زیست دیزل ) از طریق واکنش ترانس استریفیکیشن استفاده می شود .

متانول به صورت طبیعی در متابولیسم های غیر هوازی بسیاری از گونه های باکتریایی تولید می شود و معمولا در مقادیر اندک در محیط وجود دارد . در نتیجه ، اتمسفر در خود مقدار اندکی بخار متانول دارد ، ولی تنها در چند روز ، متانول جوی توسط نور خورشید اکسیده شده تا دی اکسید کربن و آب شکل گیرند .

متانول هم چنین در مقادیر فراوان در نواحی شکل دهنده ی ستاره در فضا پیدا می شود و در فضاشناسی به عنوان یک عامل نشان دهنده ی چنین مناطقی به کار گرفته می شود . کشف آن از طریق خطوط انتشار خیالی آن صورت می گیرد .

کاربرد های متانول آزمایشگاهی

از متانول تا حد زیادی به شکل اساسی به عنوان یک ماده ی خام برای تولید مواد شیمیایی و هم چنین به عنوان سوخت برای خودرو های خاص استفاده می شود . همان طور که در بالا اشاره شد ، متانول یک عامل دناتوره کننده ی متداول است . به عنوان یک حلال متداول آزمایشگاهی ، استفاده از آن به خصوص برای HPLC ، طیف سنجی UV / VIS و LCMS مفید است .

متانول برای مصرف آزمایشگاهی

متانول به شکل تجاری در خلوص مختلف برای مواد شیمیایی به چشم می خورد :

  •  کیفیت ” سنتزی ” ( مشابه با متانول معمولی تجاری )
  •  کیفیت تحلیلی تایید شده
  •  کیفیت های بسیار خالص برای ساخت نیمه هادی

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی متانول آزمایشگاهی مرک از کمپانی merck آلمان و نیز متانول آزمایشگاهی سیگما آلدریچ موجودند

قیمت متانول آزمایشگاهی  ؛

برای اطلاع از قیمت متانول آزمایشگاهی  می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است