متیل رد یا در تعریف دیگر متیل قرمز با فرمول (2-(N,N-dimethyl-4-aminophenyl) azobenzenecarboxylic acid) که هم چنین با نام C.I. Acid Red 2 نیز شناخته می شود یک رنگ شناساگر رنگ به شمار می رود که در محلول های اسیدی رنگ آن قرمز می شود . این رنگ از نوع رنگ آزو و پودر شفاف قرمز رنگ تیره ای است . متیل رد یک نشان گر pH محسوب می شود ، در pH زیر 4.4 قرمز ، در pH بالای 6.2 زرد و بین این دو نارنجی رنگ است و pKa آن برابر با 5.1 است . مورکسید و متیل رد برای بررسی خصوصیات امید بخش آن ها به عنوان تخریب سونو شیمیایی آلاینده های هیدروکربنی کلرینه شده مورد تحقیق واقع شده اند . متیل قرمز به وسیله ی IARC در گروه 3 قرار گرفته است یعنی با توجه به پتانسیل سرطان زایی در انسان در دسته ی مواد طبقه بندی نشده .

کاربرد متیل رد

در حوزه ی میکروب شناسی ، رنگ متیل قرمز در تست متیل رد ( MR test ) برای مشخص سازی هویت باکتری های تولید کننده ی اسید های پایدار به وسیله ی مکانیسم های تخمیر اسیدی مخلوط گلوکز به کار گرفته می شود .

تست MR ، قسمت ” M ” چهار تست IMViC ، برای مشخص سازی هویت باکتری های روده ای بر پایه ی الگوی متابولیسم گلوکز آن ها به کار گرفته می شود . تمامی باکتری های روده ای در آغاز پیرویک اسید را از متابولیسم گلوکز به وجود می آورند . برخی از آن ها بعدا از مسیر اسید مخلوط برای متابولیزم کردن پیرویک اسید به سایر اسید ها همانند با اسید های لاکتیک ، استیک و فرمیک استفاده می کنند . این باکتری ها متیل قرمز مثبت نام دارند و باکتری هایی همانند با اشریشیا کلی و پروتئوس ولگاریس را در بر می گیرند . سایر باکتری های روده از مسیر گلایسول بوتیلن برای متابولیزم پیرویک اسید به محصولات نهایی خنثی استفاده می کنند . این باکتری ها متیل رد منفی نام دارد و باکتری هایی نظیر سراشیا مارسسنس و انتروباکتر آئروژنز را در بر می گرد .

یک ایزوله درون یک لوله مایه کوبی ( تلقیح ) می شود . این لوله در انکوباسیون در دمای 35 درجه ی سانتی گراد به مدت 2 تا 5 روز واقع می شود . پس از انکوباسیون ، 2.5 میلی لیتر از محیط کشت به لوله ی دیگری انتقال دیده می شود . 5 قطره شناساگر pH متیل قرمز به این لوله افزوده می شود . این لوله به آرامی بین کف دستان غلتانده می شود تا متیل رد پخش شود .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی متیل رد مرک کد 106076 از کمپانی merck آلمان و نیز متیل رد سیگما آلدریچ با کد CAS Number 493-52-7 موجودند .

قیمت متیل رد ؛

برای اطلاع از قیمت متیل قرمز می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند :

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►

[contact-form-7 404 "Not Found"]

 

دیدگاه ها بسته شده است