متیلن بلو که در قالب اسم متیل تیونینیوم کلرید نیز در متون علمی نوشته می شود ، جنبه های کاربردی متعددی در حوزه های شیمی و زیست شناسی دارد . به عنوان نمونه از آن می شود به عنوان یک رنگ و یا یک دارو استفاده کرد . متیلن بلو ترکیب شیمیایی آروماتیک هتروسیکلیکی است که فرمول شیمیایی آن C16H18N3SCl است . در دمای اتاق این ترکیب پودری به رنگ سبز تیره ، بدون بو و به شکل جامد است که هنگامی که در آب حل می شود یک محلول آبی رنگ به وجود می آید . شکل آب دار آن دارای 3 مولکول آب به ازای هر واحد متیلن بلو است . متیلن آبی را نبایستی با متیل بلو ، یک رنگ دیگر در بافت شناسی ، متیلن بلوی جدید ، و یا با ویولت متیل که اغلب اوقات به عنوان شناساگر های pH استفاده می شوند ، اشتباه گرفت . متیلن آبی دارای یک pH 3 در آب در دمای 25 درجه ی سانتی گراد است .

کاربرد متیلن بلو

در آغاز متیلن بلو در سال 1876 به وسیله ی شیمی دان آلمانی هاینریش کارو مهیا شد . متیلن آبی در لیست دارو های الزامی سازمان جهانی سلامت قرار دارد ، لیستی از مهم ترین دارو های مورد نیاز در یک سیستم بنیادین سلامت .

متیلن آبی ترکیبی است که آن را می توان در دسته ی دارو های ضد عفونی کننده / ضد تشنج و Urinary Analgesics ( دارو هایی که به شکل متابولیت و تغییر نیافته از ادرار حذف می شوند ) قرار داد  .

ترکیب شده با نور

متیلن بلو ترکیب شده با نور برای درمان پسوریازیس پلاک‌ مانند تومور بد خیم Kaposi مرتبط با ایدز ، ویروس وست نایل و برای غیر فعال سازی باکتری استافیلوکوکوس اورئوس ، HIV-1 ، هپاتیت ویروسی اردک B ، وکتور های آدنو ویروس و هپاتیت C به کار گرفته می شده است .

شناساگر اکسایش – کاهش

متیلن بلو به میزان متعددی در قالب یک شناساگر اکسایش – کاهش در شیمی تجزیه به کار گرفته می شود . محلول های این ماده زمانی که در یک محیط اکسید کننده هستند ، آبی رنگ هستند ولی اگر در معرض عامل کاهنده قرار بگیرند رنگ آن ها به بی رنگی می گراید .

حوزه ی زیست شناسی

در این زمینه ی علمی از متیلن آبی به عنوان رنگی برای تعدادی از راه های مختلف رنگ آمیزی همانند با رنگ رایت و رنگ جنر استفاده می شود .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی متیلن بلو مرک کد 115943 و کد 159270 از کمپانی merck آلمان و نیز متیلن بلو سیگما آلدریچ با کد CAS Number: 122965-43-9 موجود هستند .

قیمت  متیلن بلو  ؛

برای اطلاع از قیمت  متیلن بلو  می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است