سولفات نقره ( Ag2SO4 ) یک ترکیب یونی از نقره است که در زمینه های نقره کاری و به عنوان یک جایگزین غیر رنگی برای نیترات نقره به کار گرفته می شود . این سولفات در شرایط نرمال استفاده و ذخیره سازی حالتی پایدار دارد ، ولی به دنبال در معرض گذاری با نور یا هوا به رنگ تیره می گراید . میزان حلالیت آن در آب اندک است .

سولفات نقره ( II )

سنتز سولفات نقره ( II ) با یک یون نقره ی دو ارزشی به جای یک یون نقره ی تک ارزشی در آغاز در سال 2010 به وسیله ی افزودن اسید سولفوریک به فلوئورید نقره ( II ) گزارش شد . جامدی به رنگ سیاه است که در دمای 120 درجه سانتی گراد به شکل فرآیندی گرماده تجزیه و به همراه آن اکسیژن تکامل و پیرو سولفات به وجود می آید .

جنبه های کاربردی سولفات نقره

سولفات نقره به همراه دیگر درمان ها برای کمک به ممانعت از شکل گرفتن عفونت های زخمی در بیماران مبتلا به سوختگی های جدی و درمان آن به کار گرفته می شود . سیلور سولفادیازین به واسطه ی جلوگیری از رشد باکتری هایی کار می کند که ممکن است یک زخم باز را عفونی کنند . این امر به کم کردن ریسک گسترش باکتری ها به اطراف پوست ، یا خون کمک می کند که در آن جا می تواند سبب شکل گیری عفونت جدی خون ( sepsis ) شود . سیلور سولفادیازین به گروهی از دارو ها تعلق دارد که به نام سولفا آنتی بیوتیک ها مشهور هستند .

سیلور سولفادیازین را نبایستی بر روی کودکان نارس یا نوزادان تازه به دنیا آمده در طول 2 ماه اول زندگی به سبب خطر جدی اثرات جانبی ، به کار برد .

دیگر کاربرد های سولفات نقره

این قسمت حاوی کاربرد های این دارو می شود که در توضیح تخصصی تایید شده برای این دارو آورده نشده ولی ممکن است به وسیله ی پزشک شما مورد تجویز قرار گرفته باشد . از این دارو برای عوارضی که در این بخش لیست شده اند فقط هنگامی استفاده کنید که به وسیله ی پزشک شما تجویز شده باشد .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی سولفات نقره مرک کد 101509 و کد 101534 از کمپانی merck آلمان و نیز سولفات نقره سیگما آلدریچ با کد CAS Number 10294-26-5  موجودند

قیمت سولفات نقره ؛

برای اطلاع از قیمت نقره سولفات می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند .

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►

[contact-form-7 404 "Not Found"]

دیدگاه ها بسته شده است