استات اورانیل یا اورانیل استات با فرمول شیمیایی (UO2(CH3COO)2·2H2O) نمک استات اورنایل و یک جامد کریستالی ( بسیار شفاف ) به رنگ سبز – زرد است که در ساختار آن کریستالی های لوزی شکلی به رنگ اشاره شده به چشم می خورد و بوی آن تا حدی همانند با سرکه می باشد . این ترکیب یک مشتق سوخت هسته ای به شمار می رود و طبق قانون بین المللی در اختیار داشتن و به کارگیری آن بایستی همراه با مجوز رسمی باشد .

کاربرد های استات اورانیل

در میکروسکوپی الکترونی از استات اورانیل به عنوان یک رنگ منفی استفاده می شود . تعداد غالب راه های کاری در میکروسکوپی الکترونی در حوزه ی زیست شناسی به استفاده از این رنگ نیاز دارند . پروتکل های رنگ آمیزی منفی نمونه را تحت تاثیر 1 تا 5 درصد محلول آبی قرار می دهند . رنگ آمیزی با این ماده به شکل ساده و سریع صورت می گیرد و کاربر می تواند نمونه را در عرض مدت چند دقیقه پس از رنگ آمیزی مورد مطالعه قرار دهد . برخی از نمونه های زیستی قابل استفاده با رنگ آمیزی استات اورانیل نیستند و در این موارد ، سایر تکنیک های رنگ آمیزی یا تکنیک میکروسکوپی الکترونی ولتاژ پایین ممکن است برای استفاده مناسب تر به شمار روند .

کاربرد محلول اورانیل استات

محلول های اورانیل استات 1 و 2 درصد به عنوان یک شاخص ، و یک تیترانت در غلظت های بالاتر در حوزه ی شیمی تجزیه استفاده می شوند ، به این علت که یک نمک غیر محلول با سدیم ( اکثر نمک های سدیم در آب محلول هستند ) شکل می یابد . محلول های اورانیل استات نسبت به نور ، مخصوصا UV ، حساس هستند و در نتیجه به هنگام در معرض قرار گیری با آن ها تشکیل رسوب می دهند .

اورانیل استات هم چنین به عنوان یک تست استاندارد برای واکنش های قلیایی – سیلیکایی در توده های به هم پیوسته ( سنگ خرد شده یا سنگ ریزه ) ، که برای استفاده در سیمان در نظر گرفته شده اند ، به کار برده می شود . استات اورانیل دهیدرات به عنوان یک معرف شروع کننده در شیمی معدنی تجربی به کار گرفته می شده است ، به عنوان مثال [ UO2Cl2(THF)2 ] ( THF = تترا هیدرو فوران ) .

در بازار فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی استات اورانیل سیگما آلدریچ با کد CAS Number 6159-44-0 موجود است .

قیمت استات اورانیل ؛

برای اطلاع از قیمت استات اورانیل می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►

[contact-form-7 404 "Not Found"]

دیدگاه ها بسته شده است