دستگاه کلونجر دستگاهی می باشد که به منظور مشخص سازی درصد روغن های فرار موجود در مواد حاوی روغن به کار گرفته می شود . مقدار وزن شده ی معینی از یک ماده را در یک فلاسک نمونه ببرید و آب را به آن اضافه کنید . معمولا نسبت ماده به آب 1:8 می باشد . فلاسک را به دستگاه کلونجر متصل کنید و آب شیر را به منظور جریان یافتن جریان آب در یک کندانسور باز کنید . روی یک منتل حرارتی عمل گرما دادن را آغاز و گرما را کنترل کنید تا روغن به همراه بخار های آب ، داخل لوله ی دریافت کننده شوند و آب اضافی به درون فلاسک برگردد . عمل حرارت دادن را به مدت 8 ساعت ادامه دهید ، سپس دستگاه را خنک کرده و آب را از لوله ی دریافت کننده ی عصاره حذف و روغن را داخل یک دستگاه تبخیر دوار کنید تا میزان آب باقی مانده حذف شود و فلاسک را در یک دسیکاتور خنک کنید .

جدا سازی ترکیبات آلی با استفاده از بخار انجام می شود ولی روغن ضروری تجزیه نمی شود . روغن های ضروری چیز هایی می باشند که برای عطر ، غذا ، دارو یا اتومایزر ها ( دستگاه هایی که ذرات را به چیز هایی ریز تبدیل می کنند نظیر عطر پاش ) به کار گرفته می شوند . این دستگاه فرآیند عصاره گیری را با عمل جوشاندن ، چگالیدن و فرآیند جدا سازی مخلوط به منظور جداسازی روغن صورت می دهد . هم چنین این عمل یک روش استاندارد رسمی برای استخراج روغن های ضروری به منظور کنترل کیفی می باشد . هنگامی استفاده از این روش ماده ی آلی که از آن روغن گرفته می شود کمتر هدر می شود . دستگاه کلونجر به اندازه های گوناگون به منظور جا دادن اندازه ی ماده ی آلی که قرار به تقطیر آن است ، می باشد . دستگاه کلونجر همانند با یک دیگ بخار شیشه ای با چندین شیر به منظور افزایش دما یا رها سازی بخار به دمای پایین تر می باشد . چنین کاری راه اصلی استخراج طعم ماده بوده است . تجهیزات این دستگاه از نظر هزینه بسته به اندازه ی ابزار مورد نیاز متفاوت می باشند .

 

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است