انکوباتور co2 یا انکوباتور دی اکسید کربن یکی از تجهیزات عمومی آزمایشگاهی می باشد ، محیط رشد طبیعی تعداد بسیاری از سلول های جانوری در دمای 37 درجه ی سلسیوس و در حدود pH برابر با 7.2 است . یاخته های دسته ی پرندگان در دمای اندکی بیشتر از 37 درجه ی سلسیوس و سلول های پوست بدن همه ی جانوران در دمای پایین تر با رشد بهینه تری مواجه می شوند . سلول های حیوانات خونسرد به دمای متناسب با دمای محیط زندگی نیاز دارند . بنابراین برای رشد سلول های جانوری در خارج از محیط بدن به شرایط دمایی ویژه ای نیاز است که فراهم ساختن آن توسط انکوباتور Co2 صورت می گیرد . بر اساس عمل متابولیسم سلول ها در بدن اسید شکل می گیرد و وارد خون می شود .

شیوه عمل انکوباتور Co2

در خون سیستم بافری سبب تثبیت pH خون و سلول ها می شود . در خارج از محیط بدن محصولات حد واسط متابولیسم سلول ها را بیش از حد تحمل سلول ، اسیدی می کنند . برای رفع این مساله نیاز به یک سیستم بافری در محیط کشت است . بی کربنات به عنوان سیستم بافری در محیط کشت استفاده می شود . برای نگهداری سیستم بافری بایستی دی اکسید کربن در فضا وجود داشته باشد . انکوباتور Co2 در حقیقت به صورت جعبه ای است که دمای پایدار متناسب با نوع سلول کشت شده ، دی اکسید کربن ( برای حفظ سیستم بافری ) و رطوبت ( برای جلوگیری از خشک شدن سلول ها ) را فراهم می کند .

انکوباتور Co2 با کپسول دی اکسید کربن در ارتباط قرار دارد و سنسور های مخصوصی ، دی اکسید کربن درون محفظه را ثابت ( معمولا 5 درصد ) نگه می دارند . با قرار دادن سینی آب در قسمت زیرین انکوباتور تامین رطوبت مورد نیاز صورت می گیرد .

قیمت انکوباتور co2 ؛

برای اطلاع از قیمت انکوباتور دی اکسید کربن می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►

[contact-form-7 404 "Not Found"]

دیدگاه ها بسته شده است