لیست شرکت های ارائه دهنده ی این محصول


 با ذکر نام شرکت تجهیزیار به عنوان معرف از 5% تخفیف ویژۀ بازدیدکنندگانِ تجهیزیار برخوردار شوید 

 با ذکر نام شرکت تجهیزیار به عنوان معرف از 5% تخفیف ویژۀ بازدیدکنندگانِ تجهیزیار برخوردار شوید 

سرماسنج یا کرایوستات ( از کلمه ی cryo به معنی سرد و stat به معنی پایدار ) دستگاهی است که به منظور حفظ دما های پایین نمونه ها یا دستگاه های سوار شده در سرماسنج استفاده می شود . دما های پایین ممکن است در یک سرماسنج توسط استفاده از روش های فریزری کردن گوناگون حفظ شوند ، که اکثرا از حمام مایع مخلوط سرما زا نظیر هلیم مایع استفاده می کنند . بنابراین معمولا سرماسنج به یک مجرا وصل می شوند ، مشابه با چیزی که در ساخت بالن خلا ء یا Dewar دیده می شود . این دستگاه ها کاربرد های متعددی در حوزه های علمی ، مهندسی و پزشکی دارند .

انواع سرماسنج

سرماسنج های چرخه بسته

انواع چرخه بسته از یک محفظه تشکیل شده است که از میان آن بخار هلیم مایع پمپ می شود . یک یخچال مکانیکی خارجی بخار خروجی هلیم گرم تر را بیرون می کشد که خنک و بازیافت می شود .

سرماسنج های جریان پیوسته

انواع جریان پیوسته توسط مخلوط های سرما زای مایع ( معمولا هلیم یا نیتروژن مایع ) از یک dewar ذخیره ای خنک می شوند .  همان طور که مخلوط سرما زا درون این دستگاه می جوشد ، به صورت مداوم دوباره توسط یک جریان پیوسته از dewar ذخیره ای پر می شود . کنترل دمای نمونه در سرماسنج به طور معمول توسط کنترل جریان مایع مخلوط سرما زا داخل سرماسنج همراه با سیم حرارت دهنده متصل به یک چرخه ی کنترل دمای PID انجام می پذیرد .

سرماسنج های حمامی

انواع حمامی از نظر ساخت مشابه با بالن های خلاء هستند که با هلیم مایع پر شده اند . یک صفحه ی سرد در تماس حرارتی با حمام هلیم مایع قرار داده می شود . هلیم مایع ممکن است همان طور که بخار می شود ، در فواصل زمانی بین چند ساعت و چند ماه ، دوباره پر شود که بستگی به حجم و ساخت این دستگاه دارد . سرعت خنک شدن توسط محافظت از حمام یا با بخار هلیم سرد ، یا حفاظ خلاء با دیواره های ساخته شده از مواد به اصطلاح فوق عایق ، به حداقل رسانده می شود . بخار هلیم که از حمام بیرون می آید می تواند به شکل موثری حفاظ های حرارتی اطراف بخش بیرونی حمام را خنک کند .

سرماسنج های چند مرحله ای

برای به دست آوردن دمایی پایین تر از هلیم مایع ، مراحل اضافی خنک کننده ممکن است به این دستگاه اضافه شوند . به دما هایی پایین تر از 1K می توان توسط اتصال صفحه سرد به 1-K pot دست یافت که ظرفی از ایزوتوپ He-4 است که در تماس با پمپ خلاء قرار دارد .

کاربرد سرماسنج

نوع میکروتوم زیستی

از این دستگاه ها در پزشکی برای برش دادن اسلاید های بافت شناسی استفاده می شود . آن ها معمولا در فرآینی به اسم هیستولوژی مقطع یخ زده به کار گرفته می شوند . به عبارت دیگر این دستگاه ضرورتا یک میکروتوم است که درون یک فریزر قرار داده شده است و در نتیجه معمولا یک فریزر عمودی ثابت با یک فرمان خارجی برای چرخاندن میکروتوم است .

قیمت سرماسنج  ؛

برای اطلاع از قیمت کرایوستات می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است

در صورت نیاز می توانید درخواست تان را

به @tajhizyar2 یا شماره 09120228335 تلگرام نمایید

@tajhizyar2

لینک تلگرام