مدرن ترین شکل عمق سنج ها یک مکانیسم الکترونیکی و صفحه ی نمایش دیجیتالی در اختیار دارد . نمونه های قدیمی تر آن ها از یک مکانیسم مکانیکی و صفحه ی نمایش نوع آنالوگ بهره می بردند .

استفاده ای که یک غواص از عمق سنج با جداول غواصی و یک ساعت می برد به منظور ممانعت از بیماری ناشی از کاهش ناگهانی فشار می باشد . یک جایگزین معمول برای عمق سنج ، ساعت و جداول غواصی یک کامپیوتر غواصی می باشد . یک عمق سنج و یک حسگر اکسیژن / آنالیزور اکسیژن را می شود به منظور سنجش میزان فشار جزئی اکسیژن گاز تنفسی به کار برد ، که به منظور ممانعت از مسمومیت با اکسیژن الزامی می باشد .

شکل های مختلف دیجیتالی عمق سنج معمولا دارای یک تایمر نیز می باشند که فواصل زمانی که غواص به زیر آب رفته است را نمایش می دهد . تعدادی از آن ها سرعت به داخل آب و بالا آمدن از آب غواص را نمایش می دهند که می شود به منظور جلوگیری از باروترما مفید باشد .

از این جهت که این دستگاه فقط فشار آب را مورد اندازه گیری قرار می دهد ، به شکل ذاتی عدم دقت در عمق نشان داده شده به وسیله ی این دستگاه ها که هم برای آب تازه و هم آب دریا به کار گرفته می شوند به چشم می خورد ، به این علت که بین چگالی های آب تازه و آب دریا اختلاف هایی وجود دارد .

میکرومتر عمق سنج

عمق سنج ابزار دقیق اندازه گیری به شمار می رود ، که به شکل ویژه به منظور اندازه گیری عمق حفره ها ، پس نشستگی ها ( همانند با جای طاقچه ) ، گودال ها و فواصلی از سطح هموار تا یک پروژه ، مورد طراحی قرار گرفته اند . به بیان دیگر ، این دستگاه شکلی از خط کش می باشد . یک خط کش ، معمولا یک خط کش باریک ، به منظور اندازه گیری عمق حفره ها یا گودال ها ساخته شده است . وجود یک مبنا به چشم می خورد که از بین آن خط کش قادر به این است که بالا و پایین شود و یک پیچ قفل کننده به منظور سفت کردن خط کش در محل . مبنا که شکل صافی دارد در زاویه ای مناسب با خط کش قرار داده شده است و روی یک سطح مرجع قرار داده می شود و خط کش به بین حفره یا پس نشستگی پایین داده می شود تا به انتهای آن برسد .

بسته به شکل های مختلف کاربرد های دستگاه ، آن ها پیکربندی های گوناگونی دارند و شامل انواع دیجیتالی ، تک قلابی ، دیجیتالی سوزنی ، دو قلابی ، دارای یک مبنای تنظیم پذیر ، ورنیر و دارای صفحه ی نمایش مدرج می شوند . نوع دیجیتالی می تواند طیف وسیعی از محیط های خارجی و دستگاه های جمع آوری کننده داده ها را مورد اندازه گیری قرار دهد . این دستگاه ابزاری ارزان و ساده و معمولا به طور 150 میلی متر می باشد و حتی قادر به این است که محدوده ی طولانی تری نظیر 1000 میلی متر را نیز اندازه بگیرد .

 

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است

در صورت نیاز می توانید درخواست تان را

به @tajhizyar2 یا شماره 09120228335 تلگرام نمایید

@tajhizyar2

لینک تلگرام