سختی سنج فلزات یا دورومتر به منظور مشخص کردن سختی سطح چندین ماده استفاده می شود . بنابراین سختی سنج فلزات از یک روش استاندارد اندازه گیری بسیاری از ابزار های تست سختی استفاده می کند . سختی سنج فلزات عمق یک دندانه را در فلز اندازه می گیرد که توسط نیروی مشخص یک presser foot هندسی به وجود آماده است . عمق این دندانه تا حد زیادی اشاره به سختی آن ماده دارد . یک تشخیص کلی بین روش های داینامیک و استاتیک ایجاد می شود . روش تست داینامیک فشاری را اعمال می کند که فورا باید بررسی شود ، در روش استاتیک ، این بار به آهستگی یا به صورت پیوسته افزایش می یابد . طیف محصولات سختی سنج فلزات ما شامل یک دورومتر به منظور مشخص سازی سختی مواد گوناگون از جمله فلز ، پلاستیک ، لاستیک ، پارچه و غیره می شود .

سختی سنج فلزات ، سختی را به Rockwell B, Rockwell C, Vickers HV, Brinell HB, Shore ، HS, Leeb HL یا واحد های سختی ( DIN ISO ) اندازه می گیرد . بسته به نوع سختی سنج فلزات ، مدل مورد نظر می تواند مجهز به یک نمایشگر ال سی دی یا یک صفحه ی مدرج 360 درجه ، حافظه ی داخلی و یک اینترفیس یو اس بی برای انتقال داده ها باشد . دورومتر به ویژه در حوزه های تولید ، کنترلی کیفی و خدمات فنی به علت جمع و جوری و پرتابل بودن و طراحی آرگونومیک کاربرد دارد . مزیت دیگر سختی سنج فلزات دیجیتالی وجود یک باتری داخلی قابل شارژ است ، همانند با مدل PCE-1000 . سختی سنج فلزات با تاثیر انکسار یکپارچه شده ( ادغام شده ) مزایای اندازه گیری بدون استفاده از کابل ها را در اختیار کاربر می گذارد که امکان تداخل آن ها در امر اندازه گیری وجود دارد . با دورومتر شما می توانید با حداقل نیروی لازم اندازه گیری های مشابهی ولی با همین سطح از دقت ، انجام دهید .

درجه های مختلف سختی سنج فلزات

سختی سنج های فلزات با چندین درجه دیده می شوند که برای موادی با ویژگی های متفاوت به کار گرفته می شود . دو تا از متداول ترین آن ها ، با استفاده از سیستم های اندازه گیری اندکی متفاوت ، عبارتند از نوع ASTM D2240 و درجه های نوع D . درجه ی A برای پلاستیک های نرم تر است ، در حالی که درجه ی D برای انواع سخت تر . گرچه ، استاندارد تست ASTM D2240-00 در کل به معنای 12 درجه است ، که بستگی به استفاده ی مورد نظر دارد ، این انواع عبارتند از B, C, D, DO, E, M, O, OO, OOO, OOO-S و R . هر درجه رقمی بین 0 و 100 را نشان می دهد ، اعداد بیشتر از این محدوده نشان از ماده ی سخت تری دارند .

روش اندازه گیری سختی فلزات

سختی سنج فلزات ، نظیر بسیاری از تست های سختی دیگر ، عمق یک دندانه در ماده را که توسط نیروی اعمال شده بر روی یک presser foot استاندارد شده ، به وجود می آید ، اندازه می گیرد . این عمق مستقل از سختی ماده است و به ویژگی های ویسکو الاستیسیته ی آن ، شکل presser foot ، و مدت تست بستگی دارد . سختی سنج فلزات نوع ASTM D2240 به اندازه گیری سختی اولیه ی دندانه یا سختی آن بعد از یک مدت زمان مشخص ، اجازه می دهد .

قیمت سختی سنج فلزات  ؛

برای اطلاع از قیمت دورومتر می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

 

دیدگاه ها بسته شده است

در صورت نیاز می توانید درخواست تان را

به @tajhizyar2 یا شماره 09120228335 تلگرام نمایید

@tajhizyar2

لینک تلگرام