لیست شرکت های ارائه دهنده ی الکتروفورز


 با ذکر نام شرکت تجهیزیار به عنوان معرف از 5% تخفیف ویژۀ بازدیدکنندگانِ تجهیزیار برخوردار شوید 

 با ذکر نام شرکت تجهیزیار به عنوان معرف از 5% تخفیف ویژۀ بازدیدکنندگانِ تجهیزیار برخوردار شوید 

در تعریف الکتروفورز عبارت می باشد از حرکت اجزای متفرق شده ی مرتبط با یک مایع تحت تاثیر یک میدان الکتریکی یکپارچه ی فضایی . برای اولین بار این فردینارد فردریک ( از دانشگاه ایالتی مسکو ) در سال 1807 بود که پدیده ی الکترو جنبشی را مشاهد کرد . او متوجه شد که به دنبال استفاده از یک میدان الکتریکی ثابت سس جا به جایی ذرات خاکس رس پراکنده شده در آب می شود .

در پایان چنین چیزی به واسطه ی حاضر بودن یک اینترفیس باردار بین سطح ذرات و مایع پوشاننده به وجود آمد . چنین چیزی بنیاد یک سری از تکنیک های تحلیلی به کار گرفته شده در بیوشیمی به منظور جدا سازی مولکول ها بر پایه اندازه ، بار یا میل ترکیبی می باشد .
کاتافورز عبارت از الکتروفورز ذرات دارای بار مثبت ( کاتیون ها ) می باشد . در صورتی که آنافورز به معنای جداسازی ذرات دارای بار منفی ( آنیون ها ) است . این حرکت در آزمایشگاه تکنیکی می باشد که از آن برای جدا سازی ماکرو مولکول ها بر اساس اندازه استفاده می شود .
شکل های مختلف الکتروفورز
به صورت متداول به منظور منظم سازی مولکول های RNA و DNA بر پایه ی اندازه از ژل های آگارز استفاده می شود . غلظت این ژل می تواند بر اساس اندازه ی مولکول هایی که باید ایزوله شوند ، متغیر باشد .

الکتروفورز SDS-PAGE

از الکتروفورز ژل پلی اکریل آمید – سدیم دو دسیل سولفات به منظور جدا سازی پروتئین ها بر اساس اندازه استفاده می شود . این پروتئین ها با به کار گیری معرف SDS باز یا دناتوره می شوند و روی یک ژل پلی اکریل آمید استفاده می شوند .
ژل های توالی یابی DNA
DNA دناتوره شده را می توان روی ژل های پلی اکریل آمید به کار برد که این امکان را به دانشمندان می دهد تا به تشخیص و شناسایی توالی این مولکول بپرازند .

Native Protein Electrophoresis

شکل پروتئین ها می تواند به صورت پایه یا پیچ خورده باقی بماند و از ژل به منظور جدا سازی آن ها بر اساس هم جرم و هم بار استفاده می شود .

Electrofocusing Electrophoresis

Electrofocusing جدا سازی پروتئین ها را بر طبق بار و هم چنین pH انجام می دهد ، ژل به کار گرفته شده در این نوع جداسازی دارای یک گرادیان pH است .
کاربرد های الکتروفورز

 برای جدا سازی مولکول های پیچیده

یعنی تعداد متعددی از مولکول های پیچیده ی زیستی همانند با ویتامین های B12 ، آنتی بیوتیک ها ، پروتئین ها قادر به این هستند که به شکل موثری با الکتروفورز جدا شوند . چنین چیزی با توجه به تفاوت بار در میان این ترکیبات امکان پذیر می باشد .
• به منظور آنالیز مولکول های اسید نوکلوئیک مانند تحقیقات DNA و RNA . این مولکول های زنجیره طویل را می شود فقط بعد از جدا سازی بعد از جداسازی مورد آنالیز قرار داد . این امر به مشخص سازی اندازه یا شکستگی ها در مولکول DNA یا RNA کمک می کند .

 

قیمت الکتروفورز ؛

برای اطلاع از قیمت دستگاه الکتروفورز می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
    5 / 5 (4 )
  • امتیاز شما


دیدگاه ها بسته شده است