عملکرد یک پمپ تزریق ( دوزینگ پمپ ) ، تزریق مایعات ، دارو یا مواد مغذی درون سیستم گردش خون بیمار می باشد . اغلب اوقات تزریق به شکل درون وریدی صورت می گیرد با آن که تزریق های شریانی ، زیر جلدی و اپیدورال نیز معمولا استفاده می شوند . پمپ تزریق قادر به استفاده از مایعات به شکل های مختلف می باشد که اگر به صورت دستی یا به وسیله ی پرستاران انجام شوند غیر قابل اطمینان و هزینه بر خواهند بود .

به عنوان نمونه ، آن ها قادر به این هستند که تا 0.1 mL در هر ساعت تزریق کنند ( کوچکتر از یک قطره ) . به این علت که این پمپ ها فشار کاملا بالا ولی کنترل شده ای شکل می دهند ، آن ها قادر به این هستند که مقادیر کنترل شده ای از مایعات را به صورت زیر پوستی یا اپیدورالی ( درست زیر سطح سیستم عصبی مرکزی – یک بی هوشی موضعی بسیار محبوب ستون فقرات برای به دنیا آوردن کودک ) تزریق کنند .

شکل های مختلف پمپ تزریق

پمپ های تزریق بر دو نوع اصلی می باشند

پمپ تزریق حجم بالا که قادر به تزریق حلال های مغذی ، که برای تغذیه ی یک بیمار کافی می باشند ، هستند . پمپ تزریق (دوزینگ پمپ) حجم کوچک که به منظور تزریق هورمون ها ، همانند انسولین ، یا سایر دارو ها نظیر مخدر ها استفاده می شوند . پمپ هایی که در این دسته ها قرار می گیرند طراحی پرتابلی خواهند داشت ، در حالی که طراحی دیگر پمپ ها به شکلی است که در یک بیمارستان استفاده شوند ، و سیستم های ویژه ای برای به کارگیری در میدان جنگ نیز به چشم می خورند .

پمپ های حجم بالا شکلی از پمپ پربستالتیک را به کار می گیرند . آن ها از غلتک های کنترل شده توسط کامپیوتر استفاده می کنند که یک لوله ی لاستیکی – سیلیکونی را که از درون آن دارو در جریان است را تحت فشار قرار می دهند .

پمپ های حجم کوچک متداولی که وجود دارند از موتور کنترل شده توسط کامپیوتر استفاده می کنند که یک پیچ را می چرخاند که شناور ( plunger ) را روی یک سرنگ هل می دهد .

نوع کلاسیک استفاده از پمپ تزریق (دوزینگ پمپ) در حوزه ی پزشکی عبارت از قرار دادن یک ابزار اندازه گیری فشار خون اطراف یک کیسه مایع می شود . فشار روی کیسه سبب شروع فشار تزریقی می شود . بر روی صفحه ی مدرج ابزار اندازه گیری فشار خون می توان این فشار را خواند . مشکل این است که این جریان به شکل بارزی با فشار خون ( یا وزن ) بیمار متغیر می باشد ، و فشار لازم با مسیر به کار گیری ابزار متغیر می باشد و به شکل بالقوه اگر توسط فردی که در این زمینه تخصص لازم را ندارد استفاده شود سبب بروز خطر می شود .

تعدادی از کوچک ترین پمپ های تزریقی (دوزینگ پمپ) نیروی اسمزی را به کار می گیرند . اساسا ، یک کیسه از محلول نمکی آب را توسط یک غشاء جذب کرده و سبب متورم شدن آن می شود . این کیسه دارو را به خارج می فشارد . مقدار دقیقا به وسیله ی غلظت های نمکی و حجم پمپ کنترل می شود . پمپ های اسمزی معمولا با یک سرنگ دوباره باردار می شوند .

پمپ تزریق (دوزینگ پمپ) نیرو گرفته با فنر گردش در جهت ساعت تولید شده اند و اغلب اوقات در کار های دامپزشکی و برای پمپ تزریق حجم کوچک متحرک استفاده می شوند . معمولا آن ها دارای یک فنر برای نیرو دادن به عمل تزریق ، و یک فنر دیگر برای زنگ هشدار هنگامی که تزریق کامل می شود ، می باشند .

در میدان های جنگ اغلب اوقات نیاز به مقادیر زیادی از تزریق سرم مایع ، با توجه به تغییر مشخص فشار های خون و شرایط بیمار می باشد . پمپ های تزریق(دوزینگ پمپ) تخصصی برای این کار طراحی شده اند ، گرچه گسترش آن ها صورت نگرفته است .

تعداد زیادی از پمپ های تزریقی ( دوزینگ پمپ ) به وسیله ی یک سیستم جا سازی شده ی کوچک کنترل می شوند . طراحی آن ها با دقت خاصی انجام شده است تا هیچ نوع سیگنالی سبب شکست سیستم که ممکن است آسیب رسان به بیمار باشد ، نشود .

 

قیمت پمپ تزریق ؛

برای اطلاع از قیمت دوزینگ پمپ می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
    5 / 5 (1 )
  • امتیاز شما


دیدگاه ها بسته شده است