TDS متر
TDS متر | خرید TDS متر | فروش TDS متر
مارس 18, 2016
سختی سنج
سختی سنج | خرید سختی سنج | فروش سختی سنج
مارس 19, 2016

اتاق تمیز آزمایشگاهی | طراحی اتاق تمیز آزمایشگاهی | فروش اتاق تمیز آزمایشگاهی

اتاق تمیز آزمایشگاهی

اتاق تمیز آزمایشگاهی عبارت از محیطی می باشد که معمولا در تحقیقات علمی ، تولید محصول استفاده می شود و سطح کمی از آلاینده های محیطی همانند با گرد و غبار ، میکروب های هوا برد ، اجزای معلق در هوا ، و فرار های شیمیایی دارد . اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم باید گفت که اتاق تمیز آزمایشگاهی سطح کنترل شده ای از آلودگی است که این سطح به وسیله ی میزان ذرات در هر متر مربع با یک اندازه ی به خصوص مشخص شده است . به منظور درک بهتر باید گفت که هوای محیطی بیرون درون یک محیط معمولی شهری حاوی 35 میلیون ذره در هر متر مربع با طیف اندازه ی 0.5 μm و با قطری بیشتر می باش78د که مطابق با یک اتاق تمیز ISO 9 است در صورتی که یک اتاق تمیز آزمایشگاهی ISO 1 اجازه به حضور چنین ذراتی نمی دهد و تنها 12 ذره به ازای هر متر مکعب با اندازه ی 0.3 μm و کوچکتر باید حاضر باشند . در صنعت داروشناسی ، اتاق های تمیز نقشی بسیار مهم و حیاتی در ساخت محصولات دارویی ایفا می کنند که بایستی از آلودگی های میکروبی و ذره ای در امان بوده و از رطوبت محافظت شوند . چنین محصولات دارویی در اتاق تمیز آزمایشگاهی ساخته شده و تغییر داده می شوند که مجهز به فیلتر های HEPA و اگر نیاز باشد ULPA و نیز سیستم های رطوبت زدا هستند .

کلاس بندی اتاق تمیز آزمایشگاهی

اتاق تمیز آزمایشگاهی بر اساس تعداد و اندازه ی ذراتی که در هر حجم از هوا اجازه ی حضور دارند کلاس بندی می شود . اعداد بزرگی همانند با ” کلاس 100 ” یا ” کلاس 1000 ” اشاره به FED-STD-209E ، دارند و این عدد نشان دهنده ی تعداد ذراتی با اندازه ی 0.5 µm یا بیشتر می باشد که در هر متر مربع از هوا اجازه ی حضور دارند . این استاندارد هم چنین اجازه به درونیابی می دهند ، در نتیجه امکان توصیف به عنوان مثال ” کلاس 2000 ” وجود دارد .

به منظور مشخص سازی میزان غلظت ذرات هوا بردی که برابر یا بزرگتر از حد خاصی می باشند ، همان طور که در مکان های نمونه گیری مشخص شده است ، از شکست نور در یک ابزار شمارش دقیق اجزا استفاده می شود .

تعداد کوچکتر اشاره به استاندارد های 14644-1 دارند که لگاریتم دهدهی تعداد ذراتی با0.1 µm یا بزرگتر مجاز در هر متر مکعت از هوا را مشخص می کند . به عنوان نمونه ، ISO اتاق تمیز آزمایشگاهی کلاس 5 دارای حداکثر اجزایی با اندازه ی 105 در هر متر مکعب از هوا می باشد .

هم FS 209E و هم ISO 14644-1 روابط لگاریتمی – لگاریتمی را بین اندازه ی ذره و غلظت آن مورد فرض قرار می دهند . به همین علت ، غلظت صفر ذرات را نداریم . مکان هایی که در جدول اطلاعاتی در اختیار ندارند ترکیب غیر قابل کاربردی از اندازه ذرات و کلاس اتاق های تمیز می باشد و نباید صفر خوانده شوند .

به علت این که یک متر مکعب نزدیک به 35 فوت مکعب می باشد ، این دو استاندارد اکثر اوقات هنگام اندازه گیری ذرات 0.5 µm مساوی می باشند ، با آن که استاندارد های آزمایش مختلف هستند . هوای اتاق عادی دارای کلاس 1,000,000 یا ایزو 9 می باشد .

 

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
    5 / 5 (1 )
  • امتیاز شما


دیدگاه ها بسته شده است