غربال یا الک آزمایشگاهی عبارت است از دستگاهی که به منظور جدا کردن عناصر مطلوب از مواد غیر خواسته شده یا برای مشخص سازی ویژگی های توزیع اندازه ی ذرات یک نمونه به کار گرفته می شود و اغلب اوقات این عمل با استفاده از صفحه ای بافته شده همانند با یک توری یا شبکه مشبک انجام می شود . در آشپزخانه ها از الک به منظور جدا سازی و تفکیک گروهی از مواد به شکل اجزای خشک همانند با آرد و علاوه بر این برای تحت تاثیر هوا قرار دادن و ترکیب آن ها با هم استفاده می شود . صافی نوعی از الک می باشد که از آن برای جدا سازی جامدات از مایعات استفاده می شود .

غربال کردن

الک کردن دستی تکنیک ساده ای به منظور جدا سازی ذرات با اندازه های مختلف از هم می باشد . یک الک کوچک همانند با الکی که برای الک کردن آرد استفاده می شود منافذ بسیار کوچکی در اختیار دارد . تفکیک سازی ذرات زمخت از هم دیگر بر پایه ی سابیده شدن بر یک دیگر و منافذ صفحه صورت می گیرد . به منظور جداسازی سنگ ها نیز از الک ها استفاده می شود . غربال کردن تریاژ اشاره به گروه بندی افراد بر اساس شدت آسیب آن ها دارد .

روش تولید الک آزمایشگاهی

یک الک آزمایشگاهی دارای چهار بخش اصلی می باشد :

  • فریم بالایی الک
  • فریم پایینی الک
  • توری الک
  • پلاک الک

در عملیات کشش ورق از جنس استیل به شکل دیواره ی بالایی الک آزمایشگاهی تبدیل می شود . روش تولید فریم پایین الک آزمایشگاهی نیز به همین صورت می باشد . توری الک طی عملیات پرسکاری در بین این دو فریم گذاشته می شود و به شکل پرسی دو فریم بالا و پایین در هم فرو می روند . از عمیات جوشکاری دقیق به منظور محکم کردن توری در بین فریم ها استفاده می شود . پلاک ( پس از حک کاری شماره ی الک ) در مرحله نهایی بر روی الک پرچ می شود . بعد از اینکه الک ها در کارتن بسته بندی شدند به مشتری تحویل داده می شوند .

نگهداری و محافظت از الک آزمایشگاهی

این فریم الک های آزمایشگاهی است که تعیین کننده ی وزنی است که آن ها می توانند تحمل کنند که اگر مسائلی رعایت نشود از عمر آن ها کاسته می شود . در راستای همین منظور بهتر است بعد از استفاده از الک ها آن را با فشار باد تمیز کنیم و اگر دسترسی به کمپرسور هوا وجود ندارد با فرچه های ویژه ی تمیز کردن الک آزمایشگاهی ، امر تمیز کردن می تواند انجام شود .

 

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

 

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
    5 / 5 (1 )
  • امتیاز شما


دیدگاه ها بسته شده است