لیست شرکت های ارائه دهنده ی میکروتوم


 با ذکر نام شرکت تجهیزیار به عنوان معرف از 5% تخفیف ویژۀ بازدیدکنندگانِ تجهیزیار برخوردار شوید 

 با ذکر نام شرکت تجهیزیار به عنوان معرف از 5% تخفیف ویژۀ بازدیدکنندگانِ تجهیزیار برخوردار شوید 

به منظور برش بسیار ریز مواد ، که نام مقطع را بر خود دارند ، از میکروتوم استفاده می شود و کاربرد آن در زمینه ی بررسی میکروسکوپی می باشد تا به دنبال استفاده از آن ها نمونه ها به منظور مشاهده تحت پرتوی الکترونی یا نور ساطع شده ، آماده شوند . میکروتوم ابزاری است که برای کار از تیغه های الماس ، شیشه ای یا فولادی استفاده می کند و به کارگیری این تیغه ها بستگی به نوع نمونه و ضخامت مطلوب برش به دست آمده ، دارد . به عنوان مثال از تیغه های فولادی به منظور آماده سازی قطعات بافت های حیوانی یا گیاهی برای مشاهده تحت میکروسکوپ نوری و در زمینه های بافت شناسی استفاده می شود .

شکل های مختلف میکروتوم

سورتمه ای

در این نوع نمونه درون یک نگهدارنده ی ثابت شده قرار می گیرد ، که به دنبال آن از بین یک تیغه به سمت جلو و عقب جا به جا می شود .

چرخشی

یکی از انواع متداول میکروتوم ها می باشد ، که قاعده ی عمل آن طبق یک عمل چرخشی است به طوری که برش در حقیقت قسمتی از حرکت چرخشی می باشد .

Cryomicrotome

طراحی خاصی از میکروتوم می باشد که برای آن تعداد زیادی از میکروتوم های چرخشی را می شود برای برش در یک محفظه ی حاوی نیتروژن مایع به کار گرفت و به منظور برش دادن نمونه های منجمد استفاده کرد .

Ultramicrotome

این نوع یکی از ابزار مهم در اولترا میکروتومی می باشد . با به کارگیری دستگاهی که به همان شیوه ی میکروتوم چرخشی عمل می کند ، اجازه به تهیه کردن قطعات فوق العاده نازک می دهد ولی با این تفاوت که مقاومت ساختار مکانیکی آن بسیار زیاد می باشد .

لرزشی

قاعده ی کار بر پایه ی استفاده از تیغه ی لرزشی است تا به آن ها اجازه داده شود به نسبت آن چه که برای یک تیغه ی ثابت نیاز است ، برشی با فشاری کمتر شکل گیرد .

اره ای

برای مواد سخت نظیر دندان و استخوان ها از نوع اره ای استفاده می شود . این ابزار یک اره ی چرخشی تو رفته دارد که از بین نمونه عبور و آن را برش می زند .

 لیزری

زمانی که به برش بدون تماس نیاز داریم از میکروتوم لیزری استفاده می شود . قبل از تهیه کردن نمونه از طریق جا دهی ، نیازی به تثبیت شیمیایی یا انجمادی نمونه مورد نظر نیست ، بنابراین روش های آماده سازی محصولات به حداقل می رسد .

 

 

قیمت میکروتوم ؛

برای اطلاع از قیمت دستگاه میکروتوم می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

 

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
    5 / 5 (3 )
  • امتیاز شما


دیدگاه ها بسته شده است