استفاده از ازت مایع می تواند در موارد متعددی باشد . به شکل بسیار مرسومی استفاده از آن در محیط های آزمایشگاهی و برودت شناسی دیده می شود . افراد بسیاری از آن حتی به منظور مصرف شخصی در قالب یک یخچال استفاده می کنند . یک تانک ازت مایع به منظور حفظ هر چیزی به صورت منجمد برای یک بازه زمانی طولانی ، یا به شکل کلی به عنوان یک انتقال دهنده برای ازت مایع ، بسیار مفید می تواند باشد . دیدن یک تانک ازت مایع در محیط های بیمارستانی نیز چیزی غیر عادی نمی باشد . در واقع ، اغلب اوقات از آن ها در بیمارستان ها استفاده می شود . ازت مایع یک نگه دارنده ی برودتی برای بسیاری از مواد انسانی همانند با خون و نطفه می باشد . در هر بیمارستانی استفاده از تانک ازت مایع به منظور ذخیره سازی تخمک ها ، نطفه ، خون و حتی اعضای بدنی اهدا شده می باشد . به عبارت دیگر بیمارستان ها ممکن است بزرگترین مصرف کننده ی تانک های ازت مایع باشند .

علاوه بر یک تانک انتقال مایع ، شما می توانید مواردی نظیر خودروی ازت مایع و فریزر های ازت مایع را پیدا کنید . خودروی ازت مایع مایع به سادگی عبارت از خودرویی می باشد که عملکرد آن به واسطه ی ازت مایع می باشد . بنابراین ، ازت مایع به عنوان یک منبع انرژی قابل تجدید مشاهده می شود در حالی که سوخت های فسیلی منابع انرژی محدودی به شمار می روند . خودرو های ازت مایع ممکن است مبحثی مربوط به آینده باشند . شما هم چنین می توانید فریزر های ازت مایع را در بیمارستان مشاهده کنید . استفاده از آن ها معمولا مشابه با تانک ازت مایع می باشد ، ولی برداشتن دوباره ی محتوا از آن آسان تر می باشد . یک تانک ازت مایع ممکن است قفل هایی بر روی خود داشته باشد که باز و بسته کردن آن ها همواره مشکل باشد ، ولی انتقال آن ها آسان تر می باشد به این دلیل که اکثر آن ها به چرخ هایی برای این منظور مجهز هستند . همان طور که اشاره شد ، یک فریزر ازت مایع که نام دیگر آن فریزر آزمایشگاهی می باشد به منظور نگهداری مواد مهم در یک دمای ثابت به کار گرفته می شود . اغلب اوقات ، در محیط های بیمارستانی ، شاهد استفاده ترکیبی از فریزر ازت مایع و تانک انتقال مایع هستید . شما خواهید دید که افراد متعددی مواد خود را داخل تانک های بسیار کوچکی قرار می دهند تا در یک فریزر بتوانند به شکل منظمی قرار گیرند .

در موارد زیر شرایط یک تانک ازت مایع می تواند بد باشد

 • عمر تانک بیش از 10 سال باشد و با گذشت زمان خلاء خود را از دست بدهند .
 • به نسبت سابق بایستی بیشتر آن را پر کنید .
 • متوجه ی بالا رفتن مقدار ازت مورد نیاز برای پر کردن آن ، می شوید .
 • تانک ازت در حال عرق ریختن است .
 • متوجه ی شکل گرفتن شبنم حول بخش گردن مانند تانک می شوید .
 • پیچ خلاء نیست یا شل شده است .
 • هنگامی که آهسته به تانک می زنید صدایی زننده از آن به گوش می رسد .

 

 

 

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

 • امتیاز کلی
 • Rated 5 stars
  5 / 5 (1 )
 • امتیاز شما


دیدگاه ها بسته شده است