عینک آزمایشگاهی
عینک آزمایشگاهی | خرید عینک آزمایشگاهی | فروش عینک آزمایشگاهی
آوریل 8, 2016
شیشه قطره چکان
شیشه قطره چکان | خرید شیشه قطره چکان | فروش شیشه قطره چکان
آوریل 8, 2016

تجهیزات آزمایشگاه پاتولوژی | خرید تجهیزات آزمایشگاه پاتولوژی | فروش تجهیزات آزمایشگاه پاتولوژی

تجهیزات آزمایشگاه پاتولوژی

پاتولوژی بالینی یکی از رشته های تخصصی در علم پزشکی به شمار می رود که در رابطه با شناسایی بیماری بر پایه ی آنالیز آزمایشگاهی مایعات بدنی به کمک تجهیزات آزمایشگاه پاتولوژی همانند با خون و ادرار ، و هم چنین بافت ها ، با به کار گیری ابزار شیمی ، میکروبیولوژی بالینی ، هماتولوژی و پاتولوژی مولکولی ، است . پاتولوژیست های بالینی همکاری تنگاتنگی با تکنولوژیست های پزشکی ، موسسه های بیمارستانی و پزشکی دارند .

انواع گوناگون تجهیزات آزمایشگاه پاتولوژی

آنالایزر تمام خودکار

آنالایزر تمام اتوماتیک ( خودکار ) امکان افزایش میزان نمونه های را دارد که در آزمایشگاه تست کننده ی مواد شیمیایی می توانند پردازش شوند . این نوع آنالایزر یک سینی نمونه ی انعطاف پذیر به همراه قابیت منجمد سازی 24 ساعته سینی معرف را دارد .

آنالایزر نیمه خودکار

آنالایزر نیمه اتوماتیک ( نیمه خودکار ) یکی از تجهیزات آزمایشگاه پاتولوژی به شمار می رود که کمک به اندازه گیری شاخص های شیمیایی یا بررسی خون و سایر مایعات بدنی می کند که عمل جمع آوری آن ها به وسیله ی تجهیزات آزمایشگاه پاتولوژی صورت گرفته است . علاوه بر این ، به همراه سایر اطلاعات بالینی از آن استفاده می شود تا به ارزیابی عملکرد اندام ، شناخت دلیل بیماری ها ، شناخت ژن بیماری و مشخص سازی هنجار برای درمان در آینده ، کمک شود .

الایزا واشر

الایزا واشر جزء دیگری از تجهیزات آزمایشگاه پاتولوژی به شمار می رود و ابزار کاملی به منظور شستشوی آرام ارزیابی های سلولی با سلول های چسبناک یا سلول های دارای خاصیت چسبندگی ضعیف می باشد و عمر عملکردی عالی به همراه روش نگه داری آسان را تضمین می کند .

الایزا ریدر

الایزا ریدر هم دستگاهی دیگر در بین تجهیزات آزمایشگاه پاتولوژی می باشد که تا مقدار زیادی برای خواندن عمل هم چسبی ( agglutination – فرآیندی که در طی آن ذرات گوناگون ( همانند با سلول های قرمز و سفید خونی ) معلق در یک مایع به شکل دسته ای تجمع یافته و به خصوص به عنوان نمونه در یک پاسخ سرولوژیکی به یک آنتی بادی خاص اتفاق می افتد ) به کار گرفته می شود .

شمارش گر های سلول خونی

کانتر سلول خونی ( شمارش گر سلول خونی ) یک آنالایزر هماتولوژی کاملا اتوماتیک با 19 پارامتر برای تکنولوژی ریز نمونه گیری و تست CBC می باشدکه یکی از اقلام تجهیزات آزمایشگاه پاتولوژی است . ساختار آن دارای اندازه ای جمع و جور می باشد و همین امر سبب شده است که برای شمارش RBC در خون به کار گرفته شود .

سانتریفیوژ

سانتریفیوژ جزو تجهیزاتی است که در بین تجهیزات آزمایشگاه پاتولوژی به چشم می خورد و تحت یک فرآیند فیلتراسیون غیر منظم عمل می کند و به منظور جدا سازی درست محصولات دارویی و مواد شیمیایی حجیم به شکل عالی مناسب می باشد .

معرف ها و مواد شیمیایی

معرف ها و مواد شیمیایی تا حد زیادی به عنوان مایع یا حلال استفاده شونده مورد استفاده قرار می گیرند .

فلوسیتومتری : استفاده از آن در شمارش سلولی خودکار همانند با شمارش سلول های خون ، شمارش تمایزی و غیره می باشد .

هموگلوبین شمار Sahil : روشی قدیمی ولی ساده و سریع به منظور تخمین هموگلوبین ها در محیط های آزمایشگاهی . امروزه استفاده از آن در مکان هایی مشاهده می شود که ابزار چشمی تخصصی وجود ندارد .

هموسیتومتر : یک میکروسکوپ در ارتباط با دستگاهی که به منظور شمارش دستی سلول ها در مایعات بدنی همانند با خون و غیره از جمله برای شمارش اسپرم به کار گرفته می شود .

میکروتوم یخچال دار ( کریوستات ) : یک نوع خاص که در طول موارد گوناگون برای کمک به جراح برای تعیین حدود بافت بیمار ( به خصوص نئوپلاسم ها ) استفاده می شود .

میکروتوم مواج

میکروتوم سورتمه ای

اولترا میکروتوم

اسپیرومتر : استفاده از آن به منظور تست عملکرد شش

جریان سنج یا وسیله ی اندازه گیری جریان تنفسی : برای تست عملکرد شش به وسیله ی آزمایش سرعت بازده شخص ، مفید به منظور تشخیص بیماری آسم و COPD

جیوه یا سایر مانومتر ها : برای اندازه گرفتن فشار مایع در یک گودی همانند با کانال نخاعی به کار گرفته می شود که در بیماری های خاصی به طرف بالا می آید .

 

 

دیدگاه ها بسته شده است