پمپ پریستالتیک نوعی پمپ جایگزین مثبت است و به منظور پمپ کردن انواع سیال ها به کار گرفته می شود . سیال داخل لوله ای قابل انعطاف از پمپ در حال گردش جریان می یابد . جنس ساخت لوله از پلی وینیل کلرید ( PVC ) ، لاستیک سیلیکون و فلوروپلیمر است . در بخش بدنه این پمپ یک روتور دارای غلطک در حال گردش وجود دارد به نحوی که غلطک ها در زمان گردش از روی لوله ی قابل انعطاف رد می شود و سبب وارد کردن فشار بر آن می شود . فشار اعمال شده باعث حرکت سیال داخل لوله به شکل دوره ای یا پریستالیک ( همانند با آن چه در دستگاه گوارش رخ می دهد ) می شود . به منظور روان بودن حرکت غلطک ها و پایین آمدن میزان اصطکاک و حرارت شکل گرفته از مواد لیز کننده در محفظه ی روتور به کار گرفته می شود .

انواع پمپ پریستالتیک

این پمپ در سه شکل عمده دیده می شود که می شود به پمپ پریستالتیک 360 درجه ، پمپ پریستالتیک گردان و پمپ پریستالتیک خطی اشاره داشت . در مدل 360 درجه ، روتور یک غلطک دارد و به شکل دایره مانند به اندازه ی یک دور کامل ( 360 درجه ) لوله ی قابل انعطاف داخل پمپ را دور می زند و باعث حرکت دوره ای سیال داخل لوله می شود . در مدل گردان ، روتور دو غلطک دارد که به شکل گردشی به اندازه ی نیم دور یا نیم دایره بر لوله ی قابل انعطاف فشار اعمال می کند و باعث انتقال سیال داخل آن می شود .

کاربرد پمپ پریستالتیک

کاربرد های فراوانی برای پمپ پریستالتیک در محیط آزمایشگاه وجود دارد که می شود به عنوان مثال به کاربرد آن در کروماتوگرافی ستونی به منظور تزریق حلال اشاره کرد . بر خلاف دیگر پمپ ها هیچ گونه تماسی بین بخش های مختلف پمپ با مایع وجود ندارد . به همین علت به منظور انتقال مایع های استریل از این پمپ بسیار استفاده می شود .

انواع جدید پمپ پریستالتیک را می شود بر پایه ی تعداد دور دقیقه ( rpm ) ، سرعت جریان سیال ( میلی لیتر در دقیقه ) و حجم سیال به بیرون راه پیدا کرده ( میلی لیتر ) تنظیم کرد . به منظور پمپ چند مایع به شکل هم زمان می شود از سر پمپ چند کاناله ( از 1 تا بیش از 20 کانل ) استفاده کرد . پمپ پریستالتیک را بایستی به شکل دوره ای تحت عمل کالیبراسیون قرار دارد .

قیمت پمپ پریستالتیک 

برای اطلاع از قیمت پمپ پریستالتیک آزمایشگاهی می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►

[contact-form-7 404 "Not Found"]

دیدگاه ها بسته شده است

در صورت نیاز می توانید درخواست تان را

به @tajhizyar2 یا شماره 09120228335 تلگرام نمایید

@tajhizyar2

لینک تلگرام