لیست شرکت های ارائه دهنده ی لوازم ph متری


 با ذکر نام شرکت تجهیزیار به عنوان معرف از 5% تخفیف ویژۀ بازدیدکنندگانِ تجهیزیار برخوردار شوید 

 با ذکر نام شرکت تجهیزیار به عنوان معرف از 5% تخفیف ویژۀ بازدیدکنندگانِ تجهیزیار برخوردار شوید 

Ph  متر یکی از تجهیزات آزمایشگاهی محسوب می شود که جزو پر استفاده ترین آن ها است . از لوازم Ph  متری به منظور اندازه گیری مقدار PH یک ماده استفاده می شود .

مواد از نظر خاصیت شیمیایی می توانند بازی یا اسیدی باشند . مواد اسیدی عدد PH کمتری دارند در حالی که برای مواد بازی این عدد بالاتر می باشد . میزان PH از 0 تا 14 می باشد و موادی که PH 7 در اختیار دارند خنثی به شمار می آیند به نحوی که آب خالص دارای این مقدار می باشد .

چطور می شود با یک لوازم Ph متری کار کرد

Ph  متر ابزاری الکترونیکی است که از یک الکترود شیشه ای ( یک میله ی خاص اندازه گیری ) شکل گرفته است که توسط یک وسیله ی اندازه گیری الکترونیکی متصل شده اند که PH را مورد اندازه گیری قرار می دهد و آن را روی یک صفحه ی نمایش می دهد . شیوه ی کار آن بر پایه ی اندازه گیری فعالیت PH کاتیون های هیدروژن می باشد که اطراف نوک الکترود شیشه ای دارای دیواره ی نازک جمع می شوند . بنابراین یک ولتاژ الکتریکی کم شکل می گیرد و این امکان را به PH سنج می دهد تا PH را اندازه گیری و نمایش دهد .

لوازم Ph متری توسط چه کسی به کار گرفته می شود

Ph  متر ها به وسیله ی شیمی دان ها ، زیست شناسان و دانشمندانی که در محیط های آزمایشگاهی ، در کارخانه های تولید یا مکان های تحقیقاتی مشغول به کار هستند ، به کار گرفته می شوند . لوازم Ph  متری را می شود برای تست میزان بازی یا اسیدی بودن محدوده ی وسیعی از مواد همانند با مواد شیمیایی آزمایشگاهی ، آب ، غذا ها ، نوشیدنی جات ، پودر های شستشو ، صابون ها ، کاغذ و غیره استفاده کرد . کاغذ های PH را هم چنین می شود جایی که مناسب باشد استفاده کرد .

Ph  متر ها را می شود در محدوده ی وسیعی از موارد کاربردی هنگامی که قلیایی یا اسیدی بودن مواد بسیار اهمیت دارد به کار برد همانند با :

  • در حوزه های کشاورزی ، باغبانی و باغ داری تجاری و خانگی می شود از Ph متر به منظور تست بازی یا اسیدی بودن خاک استفاده کرد . تعدادی از گیاهان در خاک های اسیدی به خوبی رشد می کنند و تعدادی دیگر در خاک های قلیایی بهتر رشد می کنند .
  • در امر نگه داری از استخر های شنا که به منظور حفظ توازن صحیح آب یک سطح PH دقیق لازم است از لوازم ph متری استفاده می شود تا به واسطه ی آن از کلر برای بهداشتی کردن آب استخر استفاده شود .
  • در کارخانه پنیر نیز لوازم ph متری به کار گرفته می شود از این جهت که پنیر تنها در محدوده ی پایینی از PH به خوبی جا می افتد ، طعم می گیرد و بافت آن شکل می گیرد .

 

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است