لیست شرکت های ارائه دهنده ی ژرمیناتور یا اتاقک رشد


 با ذکر نام شرکت تجهیزیار به عنوان معرف از 5% تخفیف ویژۀ بازدیدکنندگانِ تجهیزیار برخوردار شوید 

 با ذکر نام شرکت تجهیزیار به عنوان معرف از 5% تخفیف ویژۀ بازدیدکنندگانِ تجهیزیار برخوردار شوید 

به منظور جوانه زدن دانه ها از دستگاهی به اسم ژرمیناتور یا اتاقک رشد استفاده می شود . معمولا این ژرمیناتور ها فراهم کننده ی محیطی می باشند که در آن مواردی نظیر نور ، رطوبت و دما در حالت کنترل شده قرار دارند تا بدین وسیله شرایط بهینه برای جوانه زنی دانه ها به دست آورده شود .

نوعی از ژرمیناتور Copenhagen یا Jacobsen tank نام دارد . دانه ها در بالای کاغذ خشک کنی ژرمیناتور قرار داده می شوند که حفظ کننده ی رطوبتی می باشد که به وسیله ی فتیله های این دستگاه از یک حمام آبی که دمای آن تنظیم شده است ، جذب می شود . رطوبت داخل ژرمیناتور حول هر دانه به وسیله ی قیف های شیشه ای و درپوشی که مخزن ( تانک ) را می پوشاند ، بالا نگه داشته می شود .

در تعریف جوانه زنی عبارت از فرآیندی می باشند که در آن یک گیاه از یک دانه شروع به رشد کردن می کند . متداول ترین نمونه ی فرآیند جوانه زنی سبز شدن جوانه از دانه ی نهاندانگان یا بازدانگان می باشد . به علاوه ، شکل گیری یک هاگ ، همانند با رشد هیف ( Hyphae ) از هاگ های قارچی نیز عمل جوانه زنی محسوب می شود . در نتیجه به شکل کلی ، جوانه زنی را می شود به عنوان عملی در نظر گرفت که در آن چیزی شروع به رشد از چیز زنده ی کوچکی می کند .

جوانه زنی عبارت از فرآیند رشد گیاهی می باشد که داخل یک دانه قرار گرفته است و منتهی به شکل گیری نهال می شود . دانه ی گیاهان آوندی یک بسته ی کوچک شکل گرفته در یک میوه یا مخروط پس از ترکیب سلول های تولید مثلی ماده و نر می باشد . تمامی دانه هایی که به طور کامل دستخوش فرآیند نمو شده اند حاوی یک رویان می باشند و در اکثر نمونه های گیاهی تعدادی از آن ها اندوخته های غذایی نیز دارند که در یک محیط دانه ای قرار گرفته است .

جوانه زنی در ژرمیناتور بر دو نوع می باشد

  • جوانه زنی Epigeal

در این نوع جوانه زنی ، هیپوکوتیل با سرعت بالایی طویل می شود و رشد آن به سمت بالا می باشد و سبب کشیده شدن کوتیلدون ها ( لپه ها ) می شود و بنابراین آن ها به بالای سطح خاک هدایت می شوند . از دست گیاهانی که دارای این نوع جوانه زنی می باشند و می توان نام برد شامل لوبیا ، پنبه ، پاپایا ، کدو ، گیاه کرچک و پیاز می شوند .

  • جوانه زنی Hypogeal

در این نوع جوانه زنی ، اپی کوتیل طویل شدگی دارد و لپه ها زیر خاک باقی می ماند . از بین گیاهان دارای این نوع جوانه زنی می توان نخود فرنگی ، انبه ، ذرت ، برج ، نخود و بادام زمینی را نام برد .

 

قیمت ژرمیناتور  ؛

برای اطلاع از قیمت ژرمیناتور می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

 

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
    5 / 5 (2 )
  • امتیاز شما


دیدگاه ها بسته شده است