عمل خشک کردن با اسپری عبارت از شیوه ی تولید یک پودر خشک از یک مایع یا یک محلول آبکی با خشک کردن سریع با یک گاز داغ می باشد . در مورد خشک کردن تعداد زیادی از مواد حساس به حرارت همانند با مواد غذایی و محصولات دارویی این شیوه بیشتر از سایرین ترجیح داده می شود . یک توزیع بدون نقص اندازه ی ذرات یک علت برای انجام این عمل برای برخی از محصولات صنعتی همانند با کاتالیزور ها است . هوای محیط حرارت دیده نقش خنک کنندگی دارد ، با آن که اگر مایع یک حلال اشتعال پذیر همانند با اتانول یا محصول حساس به اکسیژن باشد ، از نیتروژن استفاده می شود .
همه ی اسپری درایر ها نوعی نازل اسپری یا اتمایزر را برای پخش کردن مایع یا محلول آبکی به کار می گیرند . متداول ترین آن ها دیسک های گردان و نازل های چرخشی فشار بالای تک مایعی است . چرخ های اتمایزر مشخص شده که توزیع ذرات را با اندازه ای وسیع تری انجام می دهد گرچه هر دو روش به توزیع بدون عیب اندازه ی ذرات اجازه می دهند . برای برخی از موارد دیگر نازل های اولترا سونیک یا دو مایعی استفاده می شود . بستگی به پیش نیاز های فرآیند ، با انتخاب های شایسته می توان قطره هایی با اندازه ای از 10 تا 500 میکرومتر به دست آورد . معمول ترین کاربرد ها در محدوده ی قطره هایی با اندازه ی 100 تا 200 میکرومتر است . پودر خشک اغلب اوقات جریان آزاد محسوب می شود .
یک اسپری درایر یک جریان مایع را گرفته و جسم حل شونده یا سوسپانسیون را به عنوان یک جامد مجزا و حلال را به بخار تبدیل می کند . جریان ورودی مایع از راه یک نازل به داخل جریان داغ اسپری و تبخیر می شود . جامدات همان طور که رطوبت سریعا قطره های کوچکی از خود بر جا می گذارد تشکیل می شود . یک نازل اسپری درایر معمولا به منظور هر چه کوچک تر کردن قطره های کوچک ، به حداکثر رسانی انتقال گرما و سرعت تبخیر آب ، استفاده می شود . اندازه ی قطره ها می تواند از 20 تا 80 میکرو متر باشد که به نوع نازل بستگی دارد . نازل اسپری درایر ها به صورت دو شکل اصلی دیده می شوند : نازل تک مایع فشار بالا ( 50 تا 300 بار ) و نازل دو مایعی : یک مایع ، مایعی است که بایستی خشک شده و مایع دوم یک نوع گاز فشرده شده است ( معمولا هوا در 1 تا 7 بار ) .
اسپری درایر ها سریعا می توانند در مقایسه با سایر روش های خشک کردن ، یک محصول را خشک کنند . آن ها هم چنین یک محلول ، یا محلول آبکی را در یک مرحله به پودر خشک تبدیل می کنند که می تواند بسیار مفید باشد به این علت که فرآیند خشک کردن را بسیار ساده کرده و باعث کاهش هزینه ها می شود .

کاربرد های اسپری درایر

اسپری درایر ها در صنایع مختلف کاربرد های گوناگون دارند که به تعدادی از آن ها در زیر می توان اشاره کرد :

صنعت غذا : شیر شیر خشک ، قهوه ، چایی ، تخم مرغ ، غلات ، ادویه جات ، طعم دهندگان ، نشاسته و مشتقات نشاسته ، ویتامین ها ، آنزیم ها ، استویا ، رنگ دهندگان و غیره .
محصولات دارویی : آنتی بیوتیک ها ، ترکیبات پزشکی ، افزودنی ها .
صنعتی : رنگ دانه های رنگی ، مواد سرامیکی ،  پشتیبان های کاتالیزوری ، ریز جلبک .

نانو اسپری درایر

نانو اسپری درایر با استفاده از اسپری درایر امکانات تازه ای را در زمینه ی خشک کردن ارائه می دهد . ذرات را می شود با یک توزیع اندازه ی محدود از 300 تا 5 میکرو متر تولید کرد . بالا بودن میزان بازده تا 90 درصد بوده و مقدار حداقل نمونه عبارت از 1 میلی متر است .

قیمت اسپری درایر ؛

برای اطلاع از قیمت اسپری درایر می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است