TDS متر ها ( وسایلی که به منظور اندازه گیری کل نمک های حل شده به کار گرفته می شود ) الزاما ولت متر های کوچکی می باشند که ولتاژ شکل گرفته توسط یک سنسور را مورد اندازه گیری قرار می دهند ، این عمل معمولا به وسیله ی یک سری پین فلزی صورت می گیرد .

محلول nute ( محلول غذایی ) در TDS متر به عنوان یک الکترولیت باتری عمل می کند و پین ها نقش الکترود ها ( صفحات ) در یک باتری را دارند . ایده ی پشت این کار عبارت از این می باشد که یک محلول غذایی هنگامی که نمک های غذایی بیشتری در محلول به چشم می خورند ، خاصیت هادی بودن بیشتری دارند و نمک های بیشتر بنابراین به معنی ولتاژ بیشتر می باشند . یک عمل ریاضی ساده در دستگاه TDS متر صورت می گیرد تا ولتاژ به ppm ( قسمت در میلیون ) تبدیل شود .

به منظور درست انجام شدن چنین محاسبه ی ریاضی بایستی عمل کالیبراسیون به صورت صحیحی انجام شود تا دستگاه قادر به این باشد که در برابر پارامتر های گوناگون به درستی عمل کند . شما هر هفته یک بار نیاز به یک محلول تست برای تایید عمل دستگاه اندازه گیری TDS متر خود دارید . اغلب اوقات یک اندازه گیری واحد بین 1500 تا 1700 ppm برای تایید عملکرد درست آن بسنده می باشد . شما به دستگاهی نیاز خواهید داشت که حداقل قادر به این باشد که 0 تا 2000 ppm ( یا 0 تا 1999 ppm ) را مورد اندازه قرار دهد . شما قادر به این هستید که از یک وسیله ی اندازه گیری 0 تا 999 ppm اگر یک حجم یکسان از آب خاصل را به نمونه خود اضافه کرده اید استفاده کنید ، فقط لازم است چیزی که دستگاه مورد قرائت قرار می دهد را دو برابر کنید .

وسایل دیگری هم برای اندازه گیری غلظت مواد غذایی وجود دارند . در اروپا ، EC ( هدایت الکتریکی ) ترجیح داده می شوند . واحد اندازه گیری آن ها میلی زیمنس یا mS در عوض ppm است . این واحد ها قابل تبدیل شدن به یک دیگر هستند ولی ، در اکثر رفرنس ها و مقاله ی فعلی از واحد ppm استفاده می شود .

دستگاه های اندازه گیری ضد آب قیمت بالایی دارند و ارزشش را دارند .

یک TDS متر قادر به اندازه گیری کل نمک های حل شده ی ( TDS ) یک محلول یعنی غلظت جامدات حل شده در آن ، می باشد. از آن جایی که جامدات یونی شده ی حل شده همانند با نمک ها و مواد معدنی باعث بالا بردن میزان رسانایی یک محلول می شوند ، یک TDS متر رسانایی یک محلول را مورد اندازه گیری قرار داده و از آن جا TDS را تخمین می زند .

جامدات آلی حل شده همانند با قند و اجزای میکروسکوپی به عنوان مثال کلوئید ها ، تاثیری بارز بر روی رسانا بودن یک محلول ندارند و بنابراین یک TDS متر آن ها را در نتیجه ی خوانده شده ی خود قرار نمی دهد .

دقیق ترین روش به منظور اندازه گیری TDS آب در یک آزمایشگاه عبارت از تبخیر آبی است که از نمک های حل شده به شکل رسوب خارج و سپس وزن رسوب اندازه گرفته می شود .

 

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

  • امتیاز کلی
  • Rated 5 stars
    5 / 5 (1 )
  • امتیاز شما


دیدگاه ها بسته شده است