آنتی بیوگرام یک دستگاه تست حساسیت نسبت به آنتی بیوتیک است ، یعنی یک دستگاه تست کشش برای حساسیت یک سویه ی ایزوله شده ی باکتریایی برای آنتی بیوتیک های گوناگون است . در تعریف تستی در رابطه با یک حساسیت در محیط آزمایشگاهی است ، ولی ارتباط دادن حساسیت در محیط آزمایشگاهی به حساسیت در محیط زنده اغلب اوقات آن قدر موثر است که برای یک تست طبی و پزشکی مفید باشد .

کاربرد دستگاه تست کشش

در حوزه ی پزشکی ، آنتی بیوتیک ها به کرار در مورد حساسیت های گوناگون تجویز می شوند : به عنوان نمونه عفونت های مجاری ادراری را می شود با نسل اول کینولون ها و غیره ، درمان کرد . دلیل آن این است که باکتری اشرشیا کلی یک پاتوژن بسیار مشکل زا است ، و نشان داده شده که به کینولون حساس است .

ولی ، تعداد زیادی از باکتری ها معین شده است که نسبت به چندین دسته از آنتی بیوتیک ها مقاوم نشان می دهند ، و درمان با استفاده از آن ها کار ساده ای نیست . چنین چیزی به خصوص در بیماران آسیب پذیر دیده می شود ، همانند با بیمارانی که در واحد مراقبت های ویژه بستری شده اند . هنگامی که این بیماران یک ذات الریه ی اکتسابی از بیمارستان را می گیرند ، باکتری های بسیار سر سخت تری نظیر سودوموناس آئروژینوزا دخیل هستند . درمان پس به شکل کلی بر پایه ی اطلاعاتی خواهد بود که با استفاده از دستگاه تست کشش گرفته می شود و در رابطه با پاتوژن های محلی که احتمالا درگیر هستند ، گرد هم آوری شده است . این درمان ، بر پایه ی اطلاعات آماری در مورد بیماران قلبی ، و با هدف قرار دادن دسته ی بزرگی از میکروب هایی که به طور بالقوه درگیر هستند ، درمان تجربی نام دارد که به کمک دستگاه تست کشش صورت می گیرد .

پیش از آغاز این درمان ، دکتر از قسمتی از بدن که مشکوک به آلوده بودن است نمونه برداری می کند و آن را داخل دستگاه تست کشش قرار می دهد، یعنی : یک نمونه ی خونی هنگامی که باکتری ها ممکن است به جریان خون حمله کرده باشند ، یک نمونه بزاقی در صورت یک ذات الریه ی مرتبط با دستگاه تهویه ، و یک نمونه ادرار در رابطه با عفونت مجاری ادراری. این نمونه ها به یک آزمایشگاه میکروبیولوژی انتقال داده می شود و در دستگاه تست کشش قرار می دهد و سپس تحت میکروسکوپ نمونه را بررسی و سعی خواهند کرد که باکتری را کشت دهند . چنین چیزی کمک به مشخص سازی عامل بیماری می کند .

هنگامی که کشت باکتری انجام شد ، دو راه محتمل برای به نتیجه گرفتن یک آنتی بیوگرام وجود دارد :

یک راه نیمه حساس براساس دیفیوژن ( پخش ) ( روش Kirby – Bauer ) ; دیسک های کوچکی حاوی آنتی بیوتیک های مختلف ، یا دیسک های کاغذی آبستن شده ، در نواحی متفاوتی روی محیط کشت روی یک پلیت آگار انداخته می شوند ، که این محیط کشت یک محیط کشت غنی از مواد غذایی است که بر روی آن باکتری ها قادر به رشد هستند . آنتی بیوتیک در بخش های مختلف در اطراف هر بخش پخش خواهد شد ، و یک صفحه از لیز شدن باکتری به حالت مرئی در می آید . از آن جایی که غلظت آنتی بیوتیک در مرکز بیشترین ، و در این ناحیه پایین ترین مقدار خود است ، قطر به وجود آمده به عنوان میزان حداقل غلظت بازدارندگی ، یا MIC ( تبدیل قطر به میلی متر به MIC ، در µg / ml ، بر اساس منحنی های رگرسیون خطی در دستگاه تست کشش ) در نظر گرفته می شود .
یک راه کمی بر اساس رقیق سازی یعنی : یک سری رقیق سازی از آنتی بیوتیک ها انجام می شود ( یعنی یک سری ویال های واکنش دهنده با غلظت های پایین تر مواد آنتی بیوتیکی ) . آخرین ویالی که در آن باکتری رشد پیدا می کند حاوی آنتی بیوتیکی با حداقل غلظت بازدارندگی است .

قیمت دستگاه تست کشش  ؛

برای اطلاع از قیمت دستگاه تست کشش  می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است