پیپت مدرج شکلی از میکرو پیپت می باشد که ساختار آن از یک لوله ی طویل شکل گرفته است که روی آن قسمت های درجه بندی شده همانند با آن چه که در بورت یا استوانه ی مدرج مشاهده می شود ، قرار دارد تا حجم های کالیبره شده ی گوناگون معین شوند . پیپت های مدرج هم چنین به یک منبع خلاء نیاز دارند ، در ابتدای دوران شکل گیری علم شیمی و زیست شناسی از دهان استفاده می شد . پیپت مدرج معمولا دارای حجم های 5 ، 10 ، 25 و 50 میلی لیتری می باشد . به منظور ممانعت از فرو بردن تصادفی مواد بالقوه خطرناک به داخل دهان ، تنوعی از پوآر ها ( مکنده ها ) طراحی و ساخته شد که هم به طور کامل به شکل دستی و هم برقی مورد استفاده قرار می گرفتند .

در آغاز جنس ساخت پیپت ها از سود آهکی بود ، ولی در حال حاضر تعداد زیادی از آن ها از شیشه ی بوروسیلیکات ساخته می شوند ، در حالی که پیپت مدرج یک بار مصرف اغلب جنسی از پلی استایرن دارد . درجه بندی پیپت مدرج اغلب به یکی دو روش می باشد :

  • مور ( Mohr ) ، پیپت های آب کشی یا به طرف عقب که در بالای انتهای پیپت دارای علامت 0 میلی لیتر می باشند . حجمی به داخل پیپت کشیده می شود ، اغلب اوقات تا حداکثر حجم ، سپس حجم مورد نیاز به بیرون داده می شود .
  • پیپت های به سوی جلو ، سرولوژی یا فوتی که هیچ نوع علامت 0 میلی متری که نشان دهنده ی تهی بودن پیپت باشد ، در اختیار ندارند . حجم لازم به داخل پیپت کشیده می شود و سپس به بیرون فوت می شوند .

به چه علت یک پیپت حجمی دقیق تر از پیپت مدرج است

پیپت های مدرج دقتی برابر با پیپت های حجمی ندارند ، به این علت که هر خط مدرج شده به شکل مجزایی تحت عمل کالیبراسیون قرار نگرفته است ، و هر نوع نقصی در قطر داخلی اثر مشخصی بر حجم تحویل داده شده نمی گذارد . در پیپت های حجمی ، قطر پیپت که روی آن عدد درج شده قرار دارد ، به شکل آشکاری کوچک تر می باشد ، به این علت که اکثریت حجم آن داخل حباب قرار گرفته است .

فرق بین یک پیپت مدرج و یک پیپت حجمی در چه چیز می باشد

کالیبره شدن یک پیپت برای کل طولی که در اختیار دارد انجام شده است . در یک پیپت کالیبره شده ی 10 میلی لیتر شما قادر به این هستید که مقادیر کمتری را مورد اندازه گیری قرار دهید .

یک پیپت حجمی تنها دارای یک شاخص می باشد. به عنوان مثال در یک پیپت حجمی 10 میلی لیتری ، شما می توانید تنها 10 میلی لیتر ، نه کمتر نه بیشتر ، را مورد اندازه گیری قرار دهید .

 

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است