لوله سانتریفیوژ ، لوله ای است از جنس پلاستیک یا شیشه که دقت و مقاومت بالایی دارد و ساخت آن ها به این منظور بوده است که دقیقا در حفره های چرخان قرار گیرند . این لوله ها می ‎توانند ظرفیت های گوناگونی داشته باشند از 50 میلی لیتر گرفته تا ظرفیت های بسیار کمتری که در میکرو سانتریفیوژ ها به کار گرفته می شوند ، یعنی دستگاه هایی که بیشتر در آزمایشگاه های زیست مولکولی دیده می شوند . میکرو سانتریفیوژ ها معمولا امکان این را دارند که لوله های پلاستیکی قابل تعویض میکرو سانتریفیوژ را با ظرفیت هایی از 250 میکرو لیتر تا 2 میلی لیتر را در خود جا دهند .

لوله سانتریفیوژ از نوع شیشه ای این امکان را به اپراتور می دهد که با اکثر حلال ها از آن استفاده کنید ولی قیمت آن ها بسیار گزاف می باشد . نحوه ی تمیز کردن آن ها همانند با سایر شیشه آلات آزمایشگاهی می باشد و می توان آن ها را در اتوکلاو به منظور استریل شدن قرار داد . حمل آن ها باید با دقت صورت گیرد چون کوچکترین خراش شکل گرفته تحت نیرو های قوی که در یک چرخش شکل می گیرند ، می تواند باعث شوند که نتایج یک تست موفقیت آمیز نباشند .

لوله سانتریفیوژ از نوع پلاستیکی به خصوص نوع ارزان قیمت تر آن اگر به خوبی نگه داری شوند دوامی همانند با لوله های شیشه ای می توانند داشته باشند . هنگام استفاده از لوله سانتریفیوژ پلاستیکی ، ترجیح داده می شود که از آب استفاده شود . تمیز کردن این نوع لوله ها مشکل تر می باشد و معمولا قیمت آن ها آنقدر ارزان است که امکان تعویض آن ها را بشود مد نظر داشت .

” لوله های اپندورف ” پلاستیکی به طور متداول در میکرو سانتریوفیوژ ها استفاده می شود . قالب گیری آن ها از پلاستیک شفاف مشابه با پلی اتیل است ، شکل آن ها نیمه مخروطی و در پوش های یکپارچه ی لولا داری دارند .

نمونه های بزرگ تر با به کار گیری بطری های سانتریفیوژی چرخانده می شوند که ظرفیت آن ها متنوع است . گرچه ساخت بعضی از آن ها از شیشه ی سنگین است ولی معمولا برای ساخت آن ها از پلاستیک های نشکن مانند پلی پروپیلین یا پلی کربنات استفاده می شود . درپوش های آب بند نیز ممکن است استفاده شود تا تضمینی برای عدم نشتی باشند .

عملکرد یک لوله سانتریفیوژ چیست؟

یک سانتریفیوژ آزمایشگاهی اغلب اوقات یک تعداد مشخصی شکاف ( اسلات ) دارد که محل قرار گیری لوله سانتریفیوژ محسوب می شوند . اکثر سانتریفیوژ ها یک کاور محافظتی دارند که قبل از شروع چرخه ی گردش باید در محل خود باشد . تکنیسین ها با سرعت مناسبی لوله ها را می چرخانند تا به دنبال آن ذراتی که چگالی بیشتری در هر ماده دارند در دور ترین نقطه از محور جمع شده و ذرات دارای چگالی کمتر در نزدیک ترین محل به محور جا گیرند .

 

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

 

دیدگاه ها بسته شده است

در صورت نیاز می توانید درخواست تان را

به @tajhizyar2 یا شماره 09120228335 تلگرام نمایید

@tajhizyar2

لینک تلگرام