بالن اشلنک که با اسامی بالن خلاء یا لوله ی اشلنک نیز شناخته می شود یک ظرف واکنش می باشد که به شکل معمول در شیمی حساس به هوا مورد استفاده قرار می گیرد .  یک بازوی جانبی در اختیار دارد که با شیر ساخته شده از شیشه مات یا پلی تترا فلورو اتیلن ( PTFE ) جفت و جور شده است که اجازه می دهد ظرف از گاز ها تهی یا با آن ها ( معمولا گاز خنثی نظیر نیتروژن یا آرگون ) پر شود . این بالن اغلب اوقات به Schlenk lines ( از آن به عنوان لوله های چند شاخه ی گاز خلاء هم یاد می شود ) اتصال دارد که اجازه می دهد هر دوی این اعمال ( پر کردن یا خالی کردن گاز ) به سهولت انجام گیرد . بالن خلاء و لوله های اشلنک ، همانند با اکثریت تعداد شیشه آلات آزمایشگاهی جنسی از شیشه ی بوروسیلیکاتی همانند با پیرکس دارند . بالن خلا دارای انتهای گردی می باشد ، در حالی که لوله های اشلنک به صورت کشیده هستند . آن ها ممکن است از تامین کنندگان لوازم آزمایشگاهی بدون سفارش از قبل خریداری شوند یا از بالن های ته گرد یا لوله های شیشه ای به وسیله ی یک شیشه گر ماهر ساخته شوند .

تخلیه ی یک بالن خلاء

معمولا ، پیش از این که حلال یا معرف ها درون بالن خلاء شوند ، این بالن خشک شده و هوای آن با یک گاز خنثی تعویض می شود . یک راه متداول تعویض هوای بالن تمیز کردن بالن خلاء به به کار بردن یک گاز خنثی می باشد . این گاز قادر به این است که از راه بازوی جانبی بالن یا از راه یک سوزن سر پهن ( که با خط گاز در ارتباط است ) داخل شود . محتویات بالن از بالن از راه قسمت گردن بالن خارج می شود . روش استفاده از سوزن مزایایی دارد همانند با این که سوزن را می شود در بخش انتهایی بالن به منظور خارج سازی ( و البته تمیز کردن بالن از هوا ) هوای بالن قرار داد . انجام دادن چنین کاری یعنی تعویض هوا با گاز خنثی برای بالن خلاء بزرگ می تواند مفید نباشد و برای دستگاه های بزرگ جوابگو نباشد .

شکل های مختلف بالن خلاء

هنگام به کارگیری سیستم های اشلنک ، از جمله بالن ها ، استفاده از گریس در دریچه های شیر و لوله های شیشه ی مات اغلب لازم می باشد تا یک مهر و موم محکم گازی شکل گرفته و مانع ذوب قطعات شیشه ای شود . در مقابل ، شیر های سماوری ( یا به بیان تعدادی از متون مخروطی ) که از تلفن ساخته شده اند احتمال دارد دارای ردی از روغن به عنوان چرب کننده باشند ولی معمولا گریسی به چشم نمی خورد .

 

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانودادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است