بوته آلومینا | فروش بوته آلومینا | خرید بوته آلومینا


آلومینا ( Al2O3 ) به علت تنوع و هزینه ی پایین مواد ، کاربرد فراوانی دارد . آلومینا دارای یک نقطه ی ذوب بالا ، سختی زیاد و پایداری شیمیایی خوب است تا به عنوان یک ماده ی خوب به منظور تحمل دما های بالا و خوردگی شیمیایی به کار گرفته  شود . بوته آلومینا یا بوته آلومینایی در اندازه و شکل های زیادی دیده می شود .

به چه علت محصولات آلومینا را باید انتخاب کنید ؟

محصولات آلومینا با خلوص بالا می توانند تحت شرایط کاهنده ، راکد یا بالای خلاء ، دمای بسیار بالایی را تحمل کنند . آن ها تحت دما های بالا مقاومت شیمیایی خوبی از خود نشان می دهند و مقاومت عالی در برابر خوردگی و فرسودگی دارند و یکی از این محصولات بوته آلومینا است .

بالاترین دمایی که 99.6 درصد محصولات آلومینا می توانند تحمل کنند چه دما هایی است ؟

محصولات آلومینا می توانند تا 1750 درجه ی سانتی گراد را تحمل کنند .

چرا باید زمان استفاده از محصولات آلومینا دقت داشته باشیم ؟

 • محصولات آلومینا شکننده هستند . لطفا با دقت آن ها را حمل کنید و جلوی برخورد و شکستگی در حین از بسته در آوردن ، حمل و نقل ، جا به جا کردن و تمیز کردن را بگیرید .
 • قبل از استفاده از محصولات آلومینا وجود ترک های ریز را بررسی کنید . محصولاتی که دارای ترک های ریز باشند را نباید استفاده کرد .
 • محصولات آلومینا را باید قبل از استفاده به طور کامل خشک کرد . اگر خیس شوند ، اجازه دهید بوته یا لوله قبل از استفاده از آن ها به صورت طبیعی خشک شوند . اگر بوته های آلومینا توسط قرار دادن در یک درایر یا آون خشک می شوند ، مطمئن شوید که فرآیند خشک شدن روند آهسته ای دارد .
 • در بوته آلومینا مواد زیادی را بار گذاری نکنید ، چون این امر می تواند احتمال گرم شدن غیر یکنواخت را بالا ببرد .
 • بوته های آلومینا نسبت به شوک حرارتی حساس هستند . سعی کنید که کوره را به آهستگی گرم کنید . مقدار گرم کردن در دمای 150 درجه ی سانتی گراد در هر ساعت برای 1 تا 1.5 ساعت اول پیشنهاد می شود تا بوته ها بتوانند به صورت یکنواخت گرم شوند تا تاثیر شوک حرارتی کاهش پیدا کند . معمولا افزایش تا مقدار بالایی از دما تا 3 ساعت طول می کشد .
 • دما را هر چه می توانید آهسته تر پایین بیاورید . سرعت خنک کردن اغلب اوقات برابر با نصف سرعت حرارت دادن است . اگر امکان پذیر است به صورت پی در پی کوره را حرارت دهید تا بوته را داغ نگه دارید . اگر قصد بیرون آوردن بوته ها از کوره و بردن به دمای اتاق یا ریختن مواد ذوب شده در آن را در ظرف دیگری دارید ، سعی کنید تا هر چه می شود این کار ها سریع تر صورت گیرد .
 • از تماس محصولات گرم شده ی آلومینا با یک سطح سرد جلوگیری کنید . از مواد عایق به منظور پشتیبانی از بوته های آلومینا استفاده کنید .
 • بوته آلومینا را نباید توسط مشعل یا کوره هایی که نمی توانند سرعت تغییر دما را کنترل کنند ، گرم کرد . حرارت دادن به صورت غیر یکنواخت می تواند باعث ترک خوردن بوته شود .

خصوصیات بوته آلومینا :

1-     خلوص بالا : Al2O3> 99% ، مقاومت خوب نسبت به خوردگی شیمیایی

2-     تحمل خوب دما ، استفاده ی طولانی مدت در دمای 1600 درجه ی سانتی گراد ، کوتاه مدت در 1800 درجه ی سانتی گراد

3-     مقاومت خوب در برابر شوک سریع حرارتی ، به آسانی از شدت گرما منفجر نمی شود

4-     ریخته گری دوغابی با تراکم بالا

شیوه ی عمومی تمیز کردن بوته آلومینا :

1)     به جوش آوردن آب : برای یک مدت طولانی و کافی بوته را در آب جوش قرار دهید تا نا خالصی های حلال حذف شود ;

2)     تمیز کردن توسط اسید : برای یک مدت طولانی ( به عنوان مثال 24 ساعت ) در اسید نیتریک بوته را غوطه ور کنید ، سپس آن را چندین بار آب بکشید . هدف این مرحله تبدیل نا خالصی های غیر حلال به نیترات های حلال است .

3)     عملیات حرارتی : بعد از خشک کردن ، به مدت 6 ساعت در یک کوره ی با دمای بالا تا 800 درجه ی سلسیوس گرما دهید ( به یاد داشته باشید که سرعت گرم و خنک کردن بایستی آهسته باشد ) . هدف این مرحله حذف نیترات های مقدار کم ( تجزیه ی حرارتی ) است .

قیمت بوته آلومینا  ؛

برای اطلاع از قیمت بوته آلومینایی  می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


  در فرم زیر نام  ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

   

  نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

  آدرس ایمیل شما (الزامی)

  شماره تماس شما (الزامی)

  نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

  پیام شما