دستگاه آزمایشگاهی که برای حفظ و آشفته سازی گروهی از الک ها به منظور جدا کردن خاک یا سایر نمونه مواد دانه ای به درون ذرات سازنده اش بر پایه ی اندازه ، طراحی شده ، شیکر الک آزمایشگاهی نام دارد . گروه الک ها از چندین الک با اندازه ای گوناگون تشکیل شده است . الکی که بزرگترین منفذ ها را در اختیار داشته باشد در قسمت بالایی قرار می گیرد ، در صورتی که آن نوع الکی که کوچکترین منفذ ها را دارد در قسمت پایین به چشم می خورد به همراه یک سینی محکم که در زیر واقع شده تا کوچکترین ذرات را بتواند در خود جمع کند .

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات اندازه گیری

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات آزمایشگاه طبی

 

نمونه داخل الک بالایی واقع می شود و همان طور که شیکر الک آزمایشگاهی به آشفتگی نمونه می پردازند ، ذرات ، یک به یک از بین هر کدام از الک ها یکی پس از دیگری غربال می شود به صورتی که هر کدام از آن ها ذراتی را داخل خود حفظ می کنند که به صورت پیوسته کوچکتر می شوند .

کاربرد شیکر الک آزمایشگاهی

آنالیز خاک مقوله ی بسیار مهمی برای زمین شناسان ، کشاورزان و مهندسان عمران می باشد . این آنالیز سبب می شود داده های فوق العاده ای در ارتباط با خاک و این که به چه نحو ذرات خاک تحت کاربرد ها ، شرایط و استرس های گوناگون از خود واکنش نشان می دهند ، حاصل شود . اطلاعات در مورد فشردگی خاک ، مستقر شدن ذرات در آن ، زه کشی ، سن و منشاء می توانند از آنالیز خاک نتیجه گرفته شوند و شیکر الک های آزمایشگاهی سبب می شود این فرآیند ساده تر و دقیق تر شود . به وسیله ی خودکار سازی و استاندارد سازی تست های شیکر الک آزمایشگاهی ، می توان به شکل قابل فهمی نمونه های خاکی را با هم مقایسه کرد .

شدت موثر بودن هر نوع شیکر الک آزمایشگاهی با مشخصه های ماده ای در ارتباط است که تحت عمل غربال شدن واقع می شود . حداقل اندازه ای که بایستی جدا شود ، مقاومت نسبت به آشفتگی و فاکتور های الکتریکی استاتیک انتخاب یک شیکر را تحت تاثیر خود قرا می دهند .

به عنوان مثال ، آنالیز شن خشک سیلیکایی به منظور جدا سازی تا 50 میکرون امری سهل است . تعداد غالب شیکر الک های آزمایشگاهی در این نوع محصول عملکرد شایسته ای از خود بروز می دهند . اگر نمونه تمایل به تجمع یابی یا چسبندگی داشته باشد ، یک شیکر الک آزمایشگاهی توانایی این را دارد که به گروه الک ها یک شوک دوره ای عمودی وارد کند تا به دنبال آن نتایج بهتری حاصل شود . اگر ماده دارای خصوصیات الکتریسیتی استاتیک بالایی باشد ، ممکن است به روش هایی همانند با غربال کردن مرطوب نیاز باشد .

هنگامی که ذراتی که بایستی جدا شوند اندازه ای کمتر از 50 میکرون داشته باشند ، سایر تکنیک ها برای جدا سازی موفق آمیز این ذرات کوچک ممکن است مورد نیاز باشد . به کار گیری تکنیک های آشفتگی اولترا سونیک اغلب اوقات نتیجه ی لازم را به دست می دهد . روش دیگر شامل به کار گیری خلاء برای کشیدن ذرات کوچک از بین منفذ های الک می شود . این چنین تجهیزات خلاء اغلب اوقات در یک زمان یک الک از الک های شیکر الک آزمایشگاهی را تحت پردازش قرار می دهند .

هدف استفاده از شیکر الک آزمایشگاهی

در معرض قرار دادن نمونه با تمامی منفذ های موجود در یک الک به صورتی که سرعت عبور ذرات کوچکتر را از بین منافذ بالا ببرد . با آن که همانند با تعداد غالب ابزار موجود در جهان ، انتخاب یک شیکر الک آزمایشگاهی مناسب به اندازه و ویژگی های اندازه ذراتی که بایستی جدا شوند ، بستگی دارد .

 

قیمت شیکر الک آزمایشگاهی

برای اطلاع از قیمت شیکر الک می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است