عدسی لنز میکروسکوپ شیئی در انتهای آن و در نزدیکی نمونه واقع شده است. ساده ترین نوع این عدسی ها، یک عدسی بزرگ نمایی بسیار با توان بالا، با طول کانونی بسیار کوتاه می باشد. لنز میکروسکوپ شیئی معمولاً استوانه ای شکل است که می تواند حاوی یک یا چند عدسی دیگر باشد، که این عدسی ها معمولا از شیشه ساخته شده اند. عمل لنز میکروسکوپ، جمع آوری نور از سمت نمونه است. میکروسکوپ های معمولی دارای 3 یا 4 عدسی شیئی با طول کانونی متفاوت می باشند، که درون یک قطعه ی دایره ای شکل پیچ می باشند.

با چرخاندن لنز میکروسکوپ ها می توان لنز مورد نیاز را انتخاب کرد.

عدسی شیئی نگاره: به عدسی ها با توان کم، عدسی شیئی نگاره گفته می شود. توانایی بزرگ نمایی این عدسی ها تا 4 برابر اندازه معمول شیء است.

عدسی شیئی کوچک: عدسی های قوی تری وجود دارند که با این نام شناخته می شوند. توانایی بزرگ نمایی این عدسی ها تا 10 برابر شیء می باشد.

عدسی شیئی بزرگ: قوی ترین عدسی ها نیز با نام عدسی شیئی بزرگ شناخته می شوند و تونایی بزرگ نمایی تا 40 و 100 برابر اندازه شیء را دارند.

مشخصه گذاری عدسی های چشمی میکروسکوپ بر اساس 2 پارامتر می باشد:

  1. قدرت بزرگنمایی
  2. دریچه دیدی عددی

لنز میکروسکوپ بر چند نوع است؟

  • لنز Pafrocal: این عدسی ها بدون نیاز به دوباره متمرکز سازی، اجازه به تغییر در بزرگ نمایی می دهند.
  • لنز میکروسکوپ بی رنگ: این نوع عدسی های متداول ترین و ارزان ترین نوع عدسی هستند. عدسی های بی رنگ برای دو رنگ تصحیح شده اند.
  • لنز میکروسکوپ آپوکروماتیک: لنزهای آپوکروماتیک برای سه رنگ تصحیح می شوند. در این لنزها حواشی مشخص نیستند و وضوح تفکیک تصویر بالاتری بدست می آید. اما چیزی که بدست می آید فضای کاری آن کاهش یافته و عمق میدانی آن کوچکتر است.
  • لنز میکروسکوپ Plan objectives: این نوع لنزها هم برای نسخه های بی رنگ و هم آپوکروماتیک موجود است. آن ها شامل عدسی های اضافی ای می باشند که انحرافات را تصحیح می کنند.
  • لنز شیئی نیمه آپو کروماتیک ( Fluorite ): این عدسی ها دارای کنتراست بالاتری به خاطر وجود عدسی های اندک درونشان هستند.
  • لنز شیئی فاز کنتراست: این لنز اجازه به بصری سازی نمونه های شفاف و غیر رنگی در فاز کنتراست را می دهد.
  • لنز میکروسکوپ شیئی ایمرسیون روغنی: از این نوع عدسی های معمولا برای بزرگنمایی تا حدود 100 برابر استفاده می شود.
  • لنز شیئی ایمرسیون آبی: وضوع تفکیک این عدسی ها را با غوطه ور کردن درون آب افزایش می دهند، در آزمایشگاه های مدرسه ای یا آموزشی از آنها استفاده نمی شود.

 

 

قیمت لنز میکروسکوپ

برای اطلاع از قیمت عدسی میکروسکوپ می توانید درخواست خود را از طریق فرم زیر ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است