دستگاه الایزا ریدر یا میکروپلیت ریدر از دستگاه های آزمایشگاهی و یک اسپکتروفتومتر تخصصی برای خوانش نتیجه تست های الایزا ELISA می باشد که برای تشخیص حضور آنتی بادی و آنتی ژن های اختصاصی در نمونه آزمایش به کار می رود

نصب تجهیزات الایزا ریدر ( میکروپلیت ریدر )

رعایت نکات زیر به منظور عملکرد صحیح الایزا ریدر الزامی است:
1) محیط کار باید تمیز و عاری از گرد و غبار باشد.
2) میز کار باید ثابت و به دور از تجهیزاتی از قبیل سانتریفیوژ ، شیکر و … باشد که سبب لرزش آن می شوند . میز باید دارای اندازه مناسبی باشد به طوری که در کنار الایزا ریدر، فضای کاری مناسبی وجود داشته باشد. تجهیزات تکمیلی مورد نیاز برای استفاده از تکنیک الایزا ریدر عبارتند از: واشر، انکوباتور، دیسپنسر و کامپیوتر همراه با وسایل جانبی آنها .
3) یک منبع تغذیه الکتریکی که سازگار با استانداردها و معیارهای کشور باشد مورد نیازاست . در کشور آمریکا عموماً از فرکانس های 60 هرتز و 110 ولت استفاده می شود، در حالی که در دیگر نواحی جهان از 220 تا 240 ولت و 50 تا 60 هرتز سود می جویند.

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات اندازه گیری

 

مشاهدۀ قیمت و مشخصات تجهیزات آزمایشگاه طبی

 

کالیبراسیون الایزا ریدر

کالیبراسیون الایزا ریدر (میکروپلیت ریدر)، یک مرحله اختصاصی است که باید توسط یک تکنسین یا مهندس آموزش دیده که به دستورالعمل های سازنده دستگاه آشنایی دارد، انجام شود. برای انجام کالیبراسیون ، داشتن یک مجموعه از فیلترها که از لحاظ اندازه یکسان هستند ، الزامی است . سازندگان دستگاه ها پلیت های کالیبراسیون را برای هر طول موجی که در دستگاه بکار می رود فراهم می سازند . پلیت های کالیبراسیون مجهز به حداقل سه طول موج جذب نوری از برای انجام کالیبراسیون مراحل زیر را باید دنبال کرد :
1) پلیت کالیبراسیون را روی دستگاه قرار دهید.
2) یک خوانش کامل را با پلیت کالیبراسیون انجام دهید . مشخص کنید که آیا تفاوت هایی در قرائت های بدست آمده از یک چاهک تا چاهک دیگر وجود دارد یا خیر . چنانچه اختلافی مشاهده شد، پلیت را 180 درجه چرخانده و قرائت را مجدداً تکرار کنید تا از اختلافاتی که به خود پلیت نسبت داده می شوند جلوگیری کند. به طور کلی ، اگر نتایج پلیت در دو طول موج به میزانی باشد که انتظار داریم ، گفته می شود که الایزا ریدر (میکروپلیت ریدر) به کالیبراسیون دیگری احتیاج ندارد.
مشخص سازید آیا الایزا ریدر به کالیبراسیون احتیاج دارد یا خیر . چنانچه الایزا ریدر (میکروپلیت ریدر) به کالیبراسیون احتیاج داشت، راهنمایی های ارائه شده توسط کارخانه سازنده دستگاه برای کالیبراسیون را دنبال کنید . دقت کنید تا خطی بودن (linearity) الایزا ریدر تا حد امکان قابل قبول باشد. اگر الایزا ریدر (میکروپلیت ریدر) حاوی پلیت کالیبراسیون نبود، یک محلول رنگی مناسب را در چاهک های پلیت ریخته و سریعاً نتایج را قرائت کنید . سپس پلیت را 180 درجه چرخانده و دوباره قرائت را انجام دهید. اگر هر دو خوانش و میانگین مقادیر در هر ردیف یکسان بود، الایزا ریدر (میکروپلیت ریدر)کالیبر است.
دقت کنید تا الایزا ریدر(میکروپلیت ریدر) به صورت ستون به ستون نیز کالیبر باشد. یک پلیت تمیز و خالی را درمحل مخصوص قرار داده و قرائت را انجام دهید. اگر اختلافی بین میانگین هر یک از خوانش ها از اولین تا آخرین ستون وجود نداشت ، می توان فرض را بر این گذاشت که الایزا ریدر کالیبر است.

دقت نمائید تا سنسورهای نوری هر کانال تمیز باشند . در صورت کثیف بودن ، سطح پنجره های عبور دهنده نور و سنسورها را با یک برس کوچک تمیز کنید.
دقت کنید که سیستم نوری تمیز باشد.
دقت نمائید تا کالیبراسیون الایزا ریدر (میکروپلیت ریدر)قابل قبول باشد. وقتی کار روزانه شروع می شود. اجازه دهید تا الایزا ریدر (میکروپلیت ریدر) برای مدت خوانش مدت 30 دقیقه گرم شود. در مرحله بعد قرائت Blank را انجام داده و سپس پلیت کامل از سوبسترا را قرائت را به منظور تعیین اینکه آیا اختلاف در پلیت است ویا در الایزا ریدر (میکروپلیت ریدر)، تکرار کنید.
نگه داری بازدارنده ( تکرار هر سه ماه یکبار )
پایداری لامپ را کنترل کنید . پلیت کالیبراسیون را بکار برده ، قرائت را با فاصله 30 دقیقه مجدداً با همان پلیت انجام دهید. قرائت ها را مقایسه کنید . هیچ تفاوتی نباید میان آنها مشاهده شود.
کشنده پلیت (Plate drawer) را تمیز کنید.
مکان قرارگیری هر چاهک را با استفاده از سیستم های انتشار نور و آشکار کننده کنترل کنید.

 

 

قیمت الایزا ریدر

برای اطلاع از قیمت میکروپلیت ریدر می توانید در فرم زیر درخواست خود را با جزئیات ارسال نمایید تا شرکت عرضه کنندۀ این محصول با شما تماس حاصل نمایند

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

دیدگاه ها بسته شده است