لوله سانتریفیوژ ، لوله ای است از جنس پلاستیک یا شیشه که دقت و مقاومت بالایی دارد و ساخت آن ها به این منظور بوده است که دقیقا در حفره های چرخان قرار گیرند . این لوله ها می ‎توانند ظرفیت های گوناگونی داشته باشند از 50 میلی لیتر گرفته تا ظرفیت های بسیار کمتری که در میکرو سانتریفیوژ ها به کار گرفته می شوند ، یعنی دستگاه هایی که بیشتر در آزمایشگاه های زیست مولکولی دیده می شوند . میکرو سانتریفیوژ ها معمولا امکان این را دارند که لوله های پلاستیکی قابل تعویض میکرو سانتریفیوژ را با ظرفیت هایی از 250 میکرو لیتر تا 2 میلی لیتر را در خود جا دهند .

لوله سانتریفیوژ از نوع شیشه ای این امکان را به اپراتور می دهد که با اکثر حلال ها از آن استفاده کنید ولی قیمت آن ها بسیار گزاف می باشد . نحوه ی تمیز کردن آن ها همانند با سایر شیشه آلات آزمایشگاهی می باشد و می توان آن ها را در اتوکلاو به منظور استریل شدن قرار داد . حمل آن ها باید با دقت صورت گیرد چون کوچکترین خراش شکل گرفته تحت نیرو های قوی که در یک چرخش شکل می گیرند ، می تواند باعث شوند که نتایج یک تست موفقیت آمیز نباشند .

لوله سانتریفیوژ از نوع پلاستیکی به خصوص نوع ارزان قیمت تر آن اگر به خوبی نگه داری شوند دوامی همانند با لوله های شیشه ای می توانند داشته باشند . هنگام استفاده از لوله سانتریفیوژ پلاستیکی ، ترجیح داده می شود که از آب استفاده شود . تمیز کردن این نوع لوله ها مشکل تر می باشد و معمولا قیمت آن ها آنقدر ارزان است که امکان تعویض آن ها را بشود مد نظر داشت .

” لوله های اپندورف ” پلاستیکی به طور متداول در میکرو سانتریوفیوژ ها استفاده می شود . قالب گیری آن ها از پلاستیک شفاف مشابه با پلی اتیل است ، شکل آن ها نیمه مخروطی و در پوش های یکپارچه ی لولا داری دارند .

نمونه های بزرگ تر با به کار گیری بطری های سانتریفیوژی چرخانده می شوند که ظرفیت آن ها متنوع است . گرچه ساخت بعضی از آن ها از شیشه ی سنگین است ولی معمولا برای ساخت آن ها از پلاستیک های نشکن مانند پلی پروپیلین یا پلی کربنات استفاده می شود . درپوش های آب بند نیز ممکن است استفاده شود تا تضمینی برای عدم نشتی باشند .

عملکرد یک لوله سانتریفیوژ چیست؟

یک سانتریفیوژ آزمایشگاهی اغلب اوقات یک تعداد مشخصی شکاف ( اسلات ) دارد که محل قرار گیری لوله سانتریفیوژ محسوب می شوند . اکثر سانتریفیوژ ها یک کاور محافظتی دارند که قبل از شروع چرخه ی گردش باید در محل خود باشد . تکنیسین ها با سرعت مناسبی لوله ها را می چرخانند تا به دنبال آن ذراتی که چگالی بیشتری در هر ماده دارند در دور ترین نقطه از محور جمع شده و ذرات دارای چگالی کمتر در نزدیک ترین محل به محور جا گیرند .

 

◄ درخواست خرید خود را در فرم زیر برای ما ارسال کنید ►


در فرم زیر نام ، ایمیل و شماره تماس خود همراه با نام محصول مورد نظرتان را ثبت کنید تا درخواست شما را به فروشندگان و ارائه کنندگان این محصول ارسال کنیم

 

نام و نام خانوادگی شما (الزامی)

آدرس ایمیل شما (الزامی)

شماره تماس شما (الزامی)

نام محصول مورد نظرتان (الزامی)

پیام شما

 

دیدگاه ها بسته شده است